czwartek, 4 czerwca 2026

Krótko i węzłowato.

 

    W kwartalniku Ypsilon (nr 14/2026) zmieściły się dwa moje opowiadania, co jak zwykle cieszy, więc trąbię gdzie się da, dumny, jak tatuś trzymający na rękach pierworodnego. A poczytać w wersji elektronicznej można o tam - https://ypsilon.org.pl/

21 komentarzy:

  1. Jupiii! Cieszę się i gratuluję do wypęku! Natychmiast lecę czytać.

    OdpowiedzUsuń
  2. "Zwycięstwo" jest okrutnie smutne.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. tak to już jest z bohaterami - zwykle pośmiertnie świętują sukces.

      Usuń
  3. Jutro przeczytam drugie, bo okrutnie długo zeszło mi z plakatem zadanym na terapię.

    OdpowiedzUsuń
  4. Gratuluję. Oby publikowali Ciebie jeszcze częściej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. rzecz dzieje się od święta - i smakuje jak ambrozja.

      Usuń
  5. I bardzo dobrze, że się chwalisz, gratulacje!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nawet ślepej kurze czasem się co trafi. dziękuję.

      Usuń
  6. Odpowiedzi
    1. cieszę się niezobowiązująco. jak się gra, to czasem coś się wygra...

      Usuń
  7. No! Mitologia mnie porwała, zachwyciła, usatysfakcjonowała, oszołomiła, urzekła, zafascynowała, zaczarowała i olśniła! Genialna po prostu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. to moje ulubione opowiadanie.

      Usuń
    2. Cudowne po prostu! Uwielbiam odniesienia do mitologii greckiej. Herbert napisał trochę takich opowiadań (zbiór "Król mrówek. Prywatna mitologia"), bardzo mi przypadły do gustu.

      Usuń
    3. nie czytałem. a szkoda.

      Usuń
  8. Gratulacje!Jesteś tak unikatowym Okiem,że po prostu nie da się komentować Twojej twórczości,tak jak nie ma co analizować uśmiechu Mony Lisy.Ewa

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a czemu nie? komentować można wszystko - czasy takie, że każdy uśmiech podlega stu milionom krytycznych spojrzeń.

      Usuń