poniedziałek, 20 maja 2019

Pogwizdując niezobowiązująco.


Pani o brwiach wymodelowanych w permanentne zdumienie obrzuciła mnie spojrzeniem rozcieńczonym soczewkami. W oprawie mostu (być może) prezentowałem się wystarczająco interesująco – może przypominałem termita pożerającego żelazo, gdy most tętnił życiem rowerowo-hulajnogowo-monokolistym? Na tle pulsującego sinymi smugami nieba kwiaty na czeremchach wyglądają niczym lody na patyku, a w powietrzu unosi się zaduch kwitnących grochodrzewów. Młoda mamusia z wózkiem i dwójką bąków szła ku nieznanemu w leginsach naciągniętych aż po przeźroczystość. Wskaźnik dobrobytu w nich zmieszczony zwiastował dzieciom bardzo obfitą przyszłość. Kosy pogwizdywały bezwstydnie, aż szpaki z zazdrością zaglądały w korony topoli, z których spadały tłuste, wełniste koty, kłębiąc się nieprzeliczonymi stadami przy krawężnikach.

10 komentarzy:

 1. Wskaźnik dobrobytu ? To może być mylące......Dziś widziałam panią w białych i całkiem przemoczonych leginsach. To już nie było mylące ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może być, ale tak właśnie pomyślałem, więc i za ciosem słowo poszło.

   Usuń
 2. Niektóre panie nie oglądają się w lustrze od tyłu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niektórzy panowie nie oglądają się nawet z przodu.

   Usuń
 3. Pani z bąkami ;) ,obfitująca w dobrobyt i termit pożerający żelazo- dość kontrastowe zestawienie. A mówią, że strój zdobi człowieka...
  kasta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czasami lepszą ozdobą byłby całkowity brak stroju. po co udawać? mam wrażenie, że obecnie trwają jakieś zawody, kto bardziej się obnaży zachowując przy tym coś więcej niż nic.

   Usuń
  2. Obnażyć się zachowując coś więcej niż nic-to mi wygląda na siateczkę...tudzież moskitierę.
   kasta

   Usuń
  3. pooglądaj fotki z imprez "celebryckich", ze ścianek reklamowych i oficjalnych spędów aktorskich - szmat wystarcza zaledwie na skarpetki. ustawki z paparazzi, żeby obfotografowali "wpadki".

   Usuń
  4. Nie moje klimaty- nie sięgam w te rewiry. Czasem coś się przemknie/ jeżeli chodzi o ten poziom/-ogólnie raczej zauważam coś wręcz przeciwnego - od jakiegoś czasu. Nie jest tak źle. Kiedyś ze 2 lata temu było więcej obnażania się. To zresztą zależy od tego jak się ktoś nosi i indywidualnego wyczucia-co wypada, a co zupełnie nie...i czy potrzebna jest komuś antyreklama...
   kasta

   Usuń
  5. skoro jest lepiej, to niech się rozwija. będę zerkał.

   Usuń