czwartek, 23 kwietnia 2020

Wątpliwości.


Krótkie spodenki odważnie odsłaniają ciała pełne tatuaży i nie tylko. Obok przeźroczyste bluzki, pod którymi przeświecają pancerne biustonosze – chyba antywirusowe. Bluzeczki wyglądają jak jedwabne misiurki, ale prawdziwa stal znajduje się poziom głębiej. Wewnątrz często mieszkają wulgaryzmy wyrywne i mało wyrafinowane, więc trzeba raczej uciekać, niż delektować się nieznanym. Złotliny japońskie okryły się takim bogactwem, że trudno oczy przy sobie utrzymać. Pigwa kwitnie bladoróżowymi kwiatami, a słońce rozdrapuje rany na asfaltach. Tramwaje kręcą się to tu, to tam, jak stado ogłupiałych jamników. Tylko straż miejska do spółki z policją dostojnie przetacza zwały służbowego czasu przed sobą i niebieskim, podgumowanym palcem wskazuje staruszkom miejsca do odpoczynku. Sklepy szeroko rozwarły ramiona i kuszą tajemnicami ukrytymi we wnętrzach, ale czy ja jeszcze potrafię korzystać?

8 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. na co? bo chyba wypadłem z obiegu i nie zrozumiałem.

   Usuń
 2. Chyba odzwyczaiłam się od zakupów w wielkich sklepach, zresztą jak w maseczkach przymierzać cokolwiek?
  Niektóre maski tak wymyślne, że nie pomogą przezroczyste bluzki, to maseczki przyciągają wzrok...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. każdy sobie radzi jak może. widziałem panią, która miała maseczkę z wielkiej chusty, a sukienkę ubogą w materiał - chyba mogła zamienić miejscami materiał,gdyby zależało jej na skromności w wyglądzie. też przyglądałbym się z zachwytem.

   Usuń
 3. Oko - o co chodzi z tymi wulgaryzmami w pancernych stanikach. Nie rozumiem, co autor miał na myśli...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. panie w przeźroczystych bluzeczkach eksponujące biustonosze często bywają tak wulgarne, że trudno zmieścić się z własnym sumieniem tuż obok. a biustonosze widziałem tak rozbudowane, jakby szykowane były na wojnę.

   Usuń
 4. Widocznie masz coś na sumieniu...

  OdpowiedzUsuń