wtorek, 17 marca 2020

Ignorant.Nikt szczeniakowi nie powiedział, że to niemożliwe, więc zrobił to. Jakby sprawa była naturalna, przyrodzona, albo wręcz niezbędna do życia. Przychodzili wielcy podglądać i udowadniali, że wbrew naturze, doktrynom i grawitacji, ale uśmiechał się kpiąco do niedowiarków i powtarzał niemożliwe na ich oczach.

Zupełnie, jak trzmiel, który fruwać nie powinien, a z wdziękiem kręcąc kuperkiem płynie przecinając powietrze, podśpiewując kosmatym basem. Nauka poddała się i gapiła w osłupieniu, gdy podrapawszy się po hmmm… stawiał brudną stopę na powierzchni wody i szedł, jakby to był deptak niedzielny. Szedł, ślizgał się, albo i biegł, jeśli go naszło – niczym nartnik.

Niemożliwe? A próbowałeś?

14 komentarzy:

 1. Czym skorupka za młodu nasiąknie...tym...na starość trąci...lecz wygląda na to, że
  często i niewiedza bywa odkrywcza :) A tak w ogóle to wiele rzeczy dzieje się przez przypadek np. tak było w przypadku dr. Bacha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie znam doktora ani jego przypadków.

   Usuń
  2. Aaaa... musiałam poprawić komentarz, bo w sumie to chciałam napisać raczej o Rene Gattefosse / od aromatoterapii/bo tak było w przypadku olejku lawendowego...,który działa też na pneumokoki i paciorkowce wg. https://apteline.pl/artykuly/na-co-stosowac-lawende-i-olejek-lawendowy-w-jaki-sposob-i-w-jakich-ilosciach

   Usuń
  3. skoro chciałaś to napisz - nie widzę przeciwwskazań.

   Usuń
 2. Ptaki podejrzał i wiedział, że można...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sądzisz, że boniek jest podglądaczem i nauczył się obserwując obce gatunki?

   Usuń
  2. bońk, czyli boniek - znaczy, że niby trzmiel, tylko w języku dzieci.

   Usuń
 3. A to przecież wszyscy dobrze wiedzą, że nie ma rzeczy niemożliwych ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś naśladowców nie widać. Chyba, że narty wodne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sami malkontenci - zamiast przymierzyć się do spaceru i zaprosić na randkę jakąś rusałkę, to biadolą chłopaki, aż wstyd. na psy schodzimy. KIEDYŚ, TO BYLI MĘŻCZYŹNI!

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. rzecz nie podlegająca procesom dowodowym. bo się wymyka.

   Usuń