wtorek, 4 maja 2021

Ekstrakty cz.11

 

Pechowiec.

Minął już tydzień od zastrzyku, pełen nocnego czuwania, poszukiwania na ciele skutków ubocznych i nic! Klapa na całej linii, bo nie wykrył nawet obrzęku, ani pomniejszych skutków ubocznych. Jakby tego było mało - w tramwaju też nikt go nie okradł!

 

Szczęściarz.

Dla odmiany ja jestem pełen objawów i skutków ubocznych. Wystarczy, że zjem obiad, żeby natychmiast oczka mi się skleiły, siądę przed TV i dopada mnie śpiączka. A kiedy wyjdę na spacer, wiatr błyskawicznie zasypuje oczy niespodziankami, żeby mnie zdumieć, albo zachwycić.

 

Przemijanie.

Muszę przyznać, że codzienność szybciuteńko się zużywa. Ledwie założę na siebie jakiś dzień, a już w szwach pęka i wieczór przez dziury wystaje. Nim się obejrzę, już czas nowy kubraczek założyć, stary odkładając do lamusa.

 

Przebieranki.

Z niecodziennościami jest zdecydowanie gorzej, bo najpierw trzeba czekać, potem przetrwać, a na koniec pożyć wspomnieniami. A kto chciałby w jednych ciuchach łazić tak długo? Nie dość, że niehigienicznie, to jeszcze nudno.

 

Nowoczesne trendy.

Moda na publiczne obnażanie ciał i umysłów sprawia, że mózg przestaje reagować na nieustanne, wręcz obsesyjne podglądanie. Tymczasem wszędobylska elektronika niezmordowanie szpieguje najdrobniejszy krok ludzkości i nawet nie usiłuje się ukrywać z niezdrową ciekawością.

7 komentarzy:

 1. Jak to się mówi All Inclusive albo inaczej ful wypas. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. skoro tak uważasz... niech i tak będzie.

   Usuń
 2. Ha, ha, skąd ja to znam? Czasem tak mam, wszystkiego po trochu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. więc pisz - nie musisz zajmować się wyłącznie polityką i jej interpretacją.

   Usuń
  2. Piszę co myślę. Na blogu można się wypowiedzieć do woli i nikt mi nie zabroni. Czasem trzeba ze sobą pogadać. Z samą sobą.

   Usuń
  3. Poza tym, polityka mnie nie interesuje.Pomyliłeś osoby.
   katasta227

   Usuń
  4. nie ma żadnych ograniczeń dotyczących treści ekstraktów - pisz na dowolny temat.

   Usuń