poniedziałek, 10 maja 2021

Poza zmysłami.

 

Wypełniłaś dom intymnością. Zapachem. Nic nie potrafi pachnieć tak, jak pachniesz, kiedy wreszcie rozbierzesz się z konwenansów i pozorów. Pozbawiona farb twoja twarz zdaje się być bezbronną, niewinną i tak naiwną… Bez modnych szmat, miękkie ciało nareszcie rozkwita, choć usiłujesz otulić je wstydem i cudzą opinią, że jesteś zbyt… Nie potrafisz być zbyt MOJA! Naprawdę! Dotykam cię, ślizgając się dłonią ponad skórą, żeby pominięte złośliwością obcych włoski opowiedziały ci historię, z jakiej dziewczęta wracają kobietami, a kobiety… bezwstydnie krzyczą: „Jeszcze!”

 

Tym głośniej, im dalej mieszka najbliższa sąsiadka. Niech wie, że szczęście cichym być nie musi! Szczęście jest ślepe – jak ja!

6 komentarzy:

 1. Witam serdecznie ♡
  Urocze :) Naturalność jest pięknem, nagość wodospadem emocji :)
  Bardzo podoba mi się ten tekst, jest tak poetycko uroczy, że czytając go czuję
  ciepło w sercu. Prawdziwe emocje zawarte w słowach, super!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. miło słyszeć. pisząc staram się, aby czytanie nie bolało, żeby tekst płynął i nie zmuszał do dramatycznych kroków przed każdym, kolejnym zdaniem. niech się śmieją, że jest jak miękkie masło - ale takim ma być nawet wtedy, kiedy niesie w sobie brud rzeczywistości.

   Usuń
 2. Ten krótki tekst jest cudny, każda kobieta przytuli go z radością...
  jotka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. setka (jak sama nazwa wskazuje) mieści się w stu słowach. to trudne, bo chce się lać wodę strumieniami, a trzeba jakoś się zmieścić. setki zabierają mi więcej czasu niż opowiadania na trzy strony A4.

   Usuń
 3. Jestem tu u Ciebie po raz pierwszy i podoba mi się.
  To lustro w tytule bloga intrygujące. Lustra zawsze takie są.
  Myślę o tej kobiecie pozbawionej farb i o sobie, że też nie ma na mnie farb, bo jakoś ich nie lubię.
  I o tym zapachu. Najbardziej lubię zapach bzu i lasu wiosną. Ciekawe, czy Twoja kobieta też tym pachnie czy może całkiem inaczej.
  Fajne tu u Ciebie, będę zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kobiety lubią przeglądać się w lustrze. tak sądzę. i uwielbiają ozdabiać ciało, chociaż ja akurat uważam, że bez ozdób wyglądają znakomicie. szkoda psuć coś, co samo w sobie jest doskonałe.

   Usuń