poniedziałek, 23 maja 2022

Ciepło.

 

Ptaki darły się w niebogłosy, kiedy sroka zainteresowała się tujami, pośród których dyskretnie schowane zostało gniazdo kosów. Rodzice wrzaskiem i ruchliwością usiłowały ogłupić głodomora i odciągały go od gniazda na tyle skutecznie, że w końcu się poddał. Samoloty kroją niebo w szachownicę i produkują geometryczne, wstęgowe chmury, które zwiastują Bóg jeden wie co. No. Może jeszcze architekt podejrzewa efekty. Kwiczoły pośród parkowych drzew czynią to, co kwiczołom robić przystoi i nie przejmują się moim niepojęciem tematu. Dzieci cieszą się beztroską, dorośli cieszą się z radości dzieci. Na rabatach kwitnie czosnek, który tam, zamiast być warzywem - stał się kwiatem. Samosiejki wykwitłe z niezjedzonych przez wiewiórki nasion wygrzewają młode liście w wiosennym słońcu. Blade nastolatki trzymają się środka alejki, być może w obawie przed ukąszeniem kleszcza, czy komara, nie pozwalając psom oddalić się między gruchające gołębie.

12 komentarzy:

 1. Widziałam kiedyś paskudne sroki pożerające pisklę wróbla, straszny widok...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rekiny też są paskudne, bo chcą żyć. nie lubię srok, ale trudno im odmówić wytrwałości w walce o przetrwanie.

   Usuń
 2. Sroki to drapieżniki, zjadają cudze dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ludzie to też drapieżniki. i nie zjadają cudzych dzieci dopóki nie muszą.

   Usuń
 3. Dzień dobry.

  Ostatnio w Łazienkach byłem świadkiem jak chyba wrona siwa porwała kaczątko mandarynki. Niby tak działa natura, dobór naturalny itd., jednak przykro było patrzeć na rozpacz matki kaczki i horror jej dziecka.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzień dobry. natura nie zna pojęcia dobro i zło. to tylko ludzie potrafią osiągnąć.

   Usuń
 4. Życie w rozkwicie - majowe szaleństwo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kwitną bzy i konwalie. Maj w pełnej krasie. Kolory, zapachy i śpiewy ptaków i przeróżnych owadów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. większość drzew i krzewów ma coś do powiedzenia w palecie zapachów. jaśminy, czeremchy głogi, rabaty pełne kwiatów i dziko rosnących koniczyn albo kosaćców.

   Usuń
 6. Starsi cieszą się beztroską dzieci i radością dorosłych, poszatkowanym przez samoloty niebem, kształtem chmur, samosiejkami i bladymi nastolatkami co jeszcze mądrze lękają się kleszczy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ma powodu bać się kleszczy. nie zrezygnowałbym z natury żeby uniknąć jakiegoś ataku drobnicy. rumień łatwo się leczy - 10 dni bierze się antybiotyk i po temacie - wiem, bo miałem.

   Usuń