poniedziałek, 2 maja 2022

Ekstrakty cz.57

 

Autorytet.

        Byłem uznanym w mieście herpetologiem, szanowanym i rozpoznawalnym. Nic dziwnego, gdyż ludzie od niepamiętnych czasów obawiali się węży, a ja, jako jedyny, na własne oczy widziałem samicę zaskrońca. Nie przyznałem się nawet mamusi, że płci rozróżnić nie zdołałem, bo uciekłem z wrzaskiem.

 

Razem?

        Pasowaliśmy do siebie lepiej niż dwa pośladki jednego organizmu. A jednak komuś udało się wedrzeć pomiędzy nas i gwałt zadać do łez gorzkich, brutalnie rzeźbiąc między nami nieuleczalną granicę. Bruzdę dzielącą to, co wspólne, na moje i twoje.

 

Łańcuch pokarmowy.

        Młodość potrafi być tak nierozsądna, by wilkołakom ukraść gorące kartofle wprost z ognia. Zuchwale wykrzyczy sukces, nim zacznie pożerać na wpół zwęglone bryłki, zapominając, że ONI zmysły mają doskonałe. I przypalone warzywa nie wystarczą im na kolację – potrzebują zdecydowanie więcej kalorii.

 

Chrzest kloszarda.

        Z trudem udawałaś, że mój aromat nie przeszkadzał tobie, więc przed kolejną randką postanowiłem powalczyć o ciebie. Ktoś wyrzucił przyzwoite buty, na szmatach wyżebrałem lekko tylko zdefasonowany garnitur. W rzece zawzięcie ścierałem kilkuletni smród, a kiedy skończyłem ubranie okazało się za duże.

 

Rywalizacja.

        Mieliśmy grać w piłkę, więc trener podzielił nas na drużyny, ustawił naprzeciw siebie i poszedł do magazynu po sprzęt. Wrócił zasapany, ciągnąc wózek pełen karabinów i granatów, które sprawiedliwie podzielił między kapitanów. Stanął na skraju boiska i zagwizdał, żeby wojna mogła wreszcie się zacząć.

4 komentarze:

 1. Przydałaby się rywalizacja w kwestii - jak najszybciej wojnę zakończyć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a mój dziadek mawiał, że pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł...

   Usuń
 2. Iluz to dziwnych ludzi chodzi po tym padole! Uciekają z wrzaskiem przed zaskrońcami, kochają, wierzą w wilkołaki, wszczynają wojny...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a czasem znajdzie się i taki, co w sobie zbierze wszelkie "dziwadełka"

   Usuń