środa, 18 maja 2022

No i nie poradziłem sobie.

 

Usiłowałem zrozumieć ideę, stawiającą w jednym szeregu: przemoc, wulgarność, dostęp do narkotyków, alkoholu czy papierosów i nagość.

 

Pośród wszystkich wymienionych, tylko ta ostatnia jest czymś naturalnym i przypisanym do człowieka trwale i nieodwołalnie. To się po prostu ma. W sobie, na sobie, ze sobą – zawsze i wszędzie. Reszta, to historie nabyte i kwestia mniej, bądź bardziej głupich wyborów ludzkich, jakich każdy może się wyrzec, czy wyleczyć (gdyby tylko chciał).

 

Dlaczego nagość budzi tyle kontrowersji? A może ktoś mi wmawia bzdurę? Celebryci wciąż szturmują granice odwagi ukazując każdego dnia centymetr ciała więcej, działając w atmosferze skandalu.

 

Dlaczego piękno nagości jest złem?

8 komentarzy:

 1. Bo ja wiem, czy złem? Tu chyba nie chodzi o zło, tylko o okoliczności. A przede wszystkim idea ta została rozpowszechniona przez kościółkowych. Oni są obłąkani na punkcie seksu i nagości, a przy okazji zieją wzorcową hipokryzją w tej materii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. skoro dozwolona jest od osiemnastu lat, to znak, że młodszym szkodzi - ssanie cyca powinno być w takim razie grzechem, z jakiego należałoby się wyspowiadać przed pierwsza komunią.

   Usuń
  2. Właśnie tak. A granicę wiekową ustalają ludzie, nie nadrzędne moce.

   Usuń
  3. a wystarczyłoby pozwolić tym co mają parcie na szkło połazić na golasa z miesiąc - przestałoby szokować i stało się czymś naturalnym. oczywiście jeśli klimat pozwoli. zamiast głupawej, graficznej bielizny pikselowej

   Usuń
  4. U mnie w domu, jeśli zachodzi potrzeba (np. wyjście z łazienki, gdy zapomniało się piżamy), chodzi się na golasa i już. Nie ma niezdrowego tabu.

   Usuń
  5. i słusznie - inaczej można zapomnieć jak się wygląda

   Usuń
 2. Ależ nie jest! Kto tak twierdzi? Ten/Ta , który/a potrafi zachwycać się pięknem, nie zaprzeczy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a jednak - film, w którym kobieta pokaże pierś - jest zakazany dla młodzieży. za to mordobicie może oglądać już dwunastolatek.

   Usuń