środa, 23 lutego 2022

Ekstrakty cz.53

 

Mistrzostwa.

        W dolnej części drabinki turniejowej szaleje Piekielnik, w górnej zachwyca wyrafinowaną taktyką Anielica. Reszta? To tylko mięso armatnie, biedaki, stanowiące tło dla doskonałej pary mistrzów.

 

Pochopność.

        Wystarczyło nazwać gościa debilem, żeby jego argumenty straciły resztki sensu, a ciało urok. Nie przewidziałem tylko jednego - jego rachunek bankowy był tak tłusty, że mógł sobie pozwolić na każdą ekstrawagancję. Bo nazwać głupcem kogoś, kto zarabia szybciej od totolotka jest trudną sztuką.

 

Zdeterminowany.

        Wydawało ci się, że jesteś niezależna, ale ja byłem naprawdę zawzięty. Kupiłem twoich braci i rodziców, sąsiadów, znajomych i tych których ledwie od czasu do czasu spotykałaś. Musiałaś w końcu przyjść do mnie na kolanach, bo życie w samotności coraz mocniej doskwierało.

 

Krytyczni.

        Siadywali po ustroniach i tanich knajpach, szepcąc bez ustanku. Ot, takie szemrane towarzystwo, zwykle omiatane podejrzliwym wzrokiem mundurowych. Dopiero, gdy ich aresztowano, prasa doniosła, że to totalna opozycja, rewolucjoniści, albo zgoła terroryści, mordercy liter.

 

Pogromcy mitów.

        Mieliśmy zwalczać osiadły tryb życia, rozpasanie i konsumpcjonizm. Zadanie proste w teorii, w praktyce wymagało dogłębnego poznania obcych idei. Zapewne nieco się zagalopowaliśmy w dociekaniu sedna sprawy i nim się spostrzegliśmy – obrośliśmy w brzuszyska i bogaty pakiet gadżetów.

2 komentarze:

  1. Ciągle trwają mistrzostwa , rywalizacja, biegi do mety - tylko nagród nie będzie...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. bo wygrywa tylko jeden. reszta upokorzona łyka gorzkie żale.

      Usuń