wtorek, 1 czerwca 2021

Ekstrakty cz. 13

 

Praca.

Udaję, że to jajka na twardo, które trzeba koniecznie obrać, żeby zjeść śniadanie. W udawaniu jestem dobry, potrafię to robić. Kamienie po śmierci są jeszcze twardsze, więc ciężko idzie, jednak nie ustaję w wysiłkach.

 

Nauka.

Chłopczyk pomaga sobie językiem, mozolnie walcząc ze sznurowadłami, które wiją się jak węże i absolutnie nie zamierzają przeistoczyć się w motyla kokardy. Rączki miękkie, niewprawne, lecz język wspiera je, całkiem oddany idei sukcesu. Nawet cieknące z noska gile nie rozcieńczają skupienia.

 

Wróżba.

Rzut dwunastościenną kostką ma zdecydować o losie w najbliższym miesiącu. W poprzednim nie zdążyłem zostać bohaterem po tragicznym, często pogubionym wątku. Wierzę, że tym razem los będzie łaskawszy, a miesiąc wystarczająco długi, abym się spełnił.

 

Historia.

Grill udaje nastrojowy ogień, przy którym biesiada ciągnie się do rana, by w dogasających, pomarańczowych iskrach i białym popiele drzewnym snuć opowieści wymagające klimatu. Nie muzyki z samochodowego odtwarzacza, czy zdjęć zrobionych telefonem przed pięcioma laty. Na pewno nie!

 

Nadzieja.

Więc dlatego się budzę pośród nocy? Im mniej mnie we wczoraj, tym więcej w jutrze. Klepsydra zbyt ciężka, abym ją sam odwrócił, skazuje mnie na życie w tym co nadejdzie. Liczę, że odnajdę się tam lepiej, niż w minionej rzeczywistości.

4 komentarze:

 1. Ile Ciebie w tu i teraz? Czy w tu się odnajdujesz, czy jednak wolisz tam?
  Moje ego woli tam. Wydaje się ciekawsze, bo nieznane. lub minione i oswojone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wiem. za trudne pytanie. chyba to zależy od chwili.

   Usuń
 2. "Nadzieja" jest najlepsza ...
  Może dlatego że też budzę się pośród nocy i to nie raz. I też mnie rózne raczej smutne myśli dopadają.
  Pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z wzajemnością. może wyśnisz sny, przy których nie będzie czasu, żeby się budzić i myśleć smutne myśli?

   Usuń