środa, 23 marca 2022

Ptaszarnia.

 

        Kosy rozśpiewały noc, a księżyc po całonocnej dietetycznej przebieżce wychudł i zerkał łakomie na budzące się sklepy i budowlańców karnie maszerujących po ciepłe bułki, czy kiełbasę. Dziewczęta przeglądają się w zachwycie chłopców, zerkających na coraz odważniej wystające z sukienek kolana. Na drzewach, pośród wciąż pustych gałęzi, zamiast pomarańczy dojrzewają puchate kule wróbli, opowiadających właśnie sekrety ostatniej nocy, nie bacząc na szyderczy śmiech srok. Gołębie patrolują niebo, krążąc na wzór ławicy sardynek zaniepokojonych drapieżnym atakiem trójkątnych grzbietów. Może widzą coś czego nie dostrzegam?

8 komentarzy:

 1. Że przyszła wiosna! :D
  Ptaki na pewno widzą o wiele więcej niż my. Zwierzęta, w odróżnieniu od ludzkości, mają silne powiązanie z naturą, są ich częścią, pasującą układanką. Oko wyczulone na piękno flory i serce otwarte na dobro. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie znam gołębiego więc jakoś się nie dogadaliśmy. nie szkodzi - niech im się wiedzie. i Tobie też.

   Usuń
 2. Otwarte szeroko oko widzi więcej, więc dostrzega szczegóły, których zwykli śmiertelnicy nie dostrzegają :-)
  Zasyłam serdeczności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szczegóły to coś co różni wtorek od środy. lubię. tak po prostu.

   Usuń
 3. Puchate kule wróbli - jak zawsze Tylko Ty tak nazywasz świat- pięknie i trafnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie tylko - tylko Ty to dostrzegasz. albo - tylko u mnie dostrzegasz taki świat. są poeci którym nie sięgam nawet do horyzontu a co dopiero ciut bliżej.

   Usuń
  2. sięgasz dalej niż myślisz...

   Usuń
  3. moje nadinterpretacje nie znają granic - nie chcę naciągać. cieszę się że coś dla siebie odkrywasz w moich domniemaniach i subiektywnej wizji codzienności.

   Usuń