czwartek, 21 kwietnia 2022

Ekstrakty cz.56

 

Rozpiętość horyzontów.

        Nieprawdziwym jest mniemanie, jakoby faceci tylko o jednym. Zdecydowana większość woli myśleć o jednej, czasem zgoła o dwóch. Najzuchwalsi potrafią w rozpasanych marzeniach sięgnąć nawet trzech…

 

Teoretyk.

        Pośród tytoniowych, kawiarnianych chmur wytrwale udowadniał słuchaczom, że nosicielami plotek są wyłącznie one. Aby nie pozostawić cienia wątpliwości przytaczał przykłady, nie szczędząc pikantnych szczegółów aby ożywić monotonię wykładu. Wszak faktów w ustach mówcy nie godzi się nazywać plotką!

 

Polemika.

        Sile argumentów potrafił przeciwstawić jedynie niebagatelny argument siły. Brutalnie i bezwzględnie stłamsił mizerną pewność siebie oponenta, zmieniając nadchodzącą rzeczywistość na sobie przychylną. Kto przejmowałby się, że adwersarz tymczasem zakrwawił dywan?

 

Utracjusz.

        Dysponował instynktem każącym mu wydać najdrobniejszy nawet grosz. Radził sobie doskonale popadając w gorączkę jedynie wówczas, gdy w kieszeni coś zabrzęczało, czy szeleściło. Przykre było jedynie to, że ignorował informacje, z czyjej kieszeni dochodziły nienawistne dźwięki.

 

Nieufny.

        Do postu odnosił się z wielkim szacunkiem lekko podszytym obawami, dlatego wolał przetestować jego zalety na obiektach bardziej odpornych. Najpierw z fascynacją obserwował śmierć sukulentów dożywotnio pozbawionych wody. Potem ćwiczył na wielbłądzie, aż ten ogryzł tynk stajni, nim wreszcie padł.

6 komentarzy:

 1. Dzisiejszy odcinek to jeden z najlepszych, według mnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. skala trudności rośnie. co zrobić następnym razem?

   Usuń
  2. Możliwości masz nieograniczone:-)

   Usuń
  3. zobaczymy. na razie cieszę się tym, co jest.

   Usuń
 2. Życie niesie ze sobą sporo tematów. Nawet jeżeli ich liczba jest zbiorem zamkniętym, to ekstrakty i tak przetrwają. Tyle jest przecież punktów widzenia jednej rzeczy...
  Oby tylko możliwości dzielenia się nimi pozostały i chęć do pisania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chęci są. i jeszcze co nieco zauważam. a nawet, jak nie, to wymyślam brakujące elementy.

   Usuń