środa, 13 kwietnia 2022

Rozwój.

 

         Znienacka na świat wypełzła tajemnicza choroba, atakująca jednocześnie układ pokarmowy, krwionośny i nerwowy. Słowem – wszystko co w człowieku kipi, rozproszone po najskromniejszym jestestwie, stało się targetem bakcyla. Może nawet sumieniu oberwało się odłamkiem, gdy nieopatrznie pochyliło się nad erozją ciała. Naukowcy bezsennymi nocami szukali skutecznego antidotum, służby wyspecjalizowane drążyły pochodzenie źródła zarazy. Wreszcie zbiorowy wysiłek ogłosił przełom wywiadowczy. Choroba wysączyła się z radia i telewizji. Zainfekowała tłumy przez oczy, nosy bądź usta. Ciężko odizolować pacjentów przy tak zdefiniowanej ścieżce dostępu. Pozostało drastyczne wygaszenie sygnałów.

 

         Choroba, niczym karaluch, błyskawicznie pokonała tę niedogodność. Zmutowała, siejąc pomór przez Internet i mobilną sieć telefoniczną.

4 komentarze:

 1. Wychodzi na to, że przekaz z ust do ust jest mniej zaraźliwy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. był taki czas kiedy zdarzenia z Francji trafiały do Niemiec po miesiącu. Teraz trafiają szybciej niż owsianka na śniadanie. a jeśli trafi się ktoś wystarczająco zuchwały żeby wystraszyć świat fałszywym dramatem pochodzącym stamtąd? Kiedy w Stanach czytano w stacji radiowej Wellsa "Wojnę światów" wybuchła panika. ludzie uciekali przed obcymi nie dostrzegając że to tylko opowieść. potrafię sobie wyobrazić celową dezinformację świata - pomyśl czy obroniłabyś się przed zmasowanym atakiem oficjalnych sieci TV mówiących o toksycznej chmurze wędrującej znad Hondurasu w stronę Twojego domu. Uciekłabyś w popłochu. ja goniłbym trzy kroki za Tobą z gaciami pełnymi strachu.

   Usuń
  2. Uciekają ci , którym zależy na zachowaniu życia ( ogólnie), więc strach o to dobro jest uzasadniony. Czy aby wszyscy mu podlegają?
   Być może dochodzi do tego jeszcze lęk przed ewentualnym cierpieniem...
   Przed czym kto ucieka- oto jest pytanie.
   Manipulacja kojarzy mi się ze zniewieścieniem - pranie, pranie.. mózgów.

   Usuń
  3. taaa... faceci kozaczą i giną. dziewczyny zaciskają zęby i przetrwają każdą zawieruchę. świat się zmienia. facetom coraz bliżej zniewieścieniu, a kobiety są twardsze niż same sądzą.
   pranie, to obecnie codzienna konieczność.

   Usuń