czwartek, 28 marca 2019

Solista.


Pani o włosach oprószonych miedzią zdawała się być odziana w letnią sukienkę, która przy drugim rzucie oka okazała się być krótkimi spodenkami z materiału tak delikatnego, że nawet brak wiatru potrafił nimi wstrząsnąć. Może to ciepło stygnących w bezruchu pośladków unosiło się w prądzie termicznym umykając pod niebiosa pośród dyskretnego furkotania falban? Nie mam pojęcia. Pani stała dość bezradnie i tylko czarne rajstopy drobiły nieznany mi taniec, lecz w końcu i one weszły do secondhandu. Być może zmarzły i za ostatni grosz zapragnęły wtulić się w już nieużywany len, czy bawełnę. Miłośnik Puszkina podśpiewywał tymczasem a capella do własnego kotleta i adorował szczupłą barmankę sugerując, żeby restauracja zrezygnowała z dwóch stolików na rzecz pianina, na którym zamierzał wygrywać czastuszki. O dziwo altruistycznie sugerował stolik, przy którym ćwiczył wokalne popisy, choć do wstawania było mu jeszcze daleko.

13 komentarzy:

 1. Witaj, Oko.

  Te czarne rajstopy drobiące w nietypowym tańcu... :):

  https://www.youtube.com/watch?v=xIEOZmIz1vo

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. spodziewałem się czegoś takiego raczej:
   https://www.youtube.com/watch?v=NF-ywZN_h3A

   Usuń
  2. Oho! Czyżbym robiła się przewidywalna;)?

   Osobiście nie widzę niczego osobliwego w podrygujących dziewczęcych nóżkach obleczonych czarnymi rajstopkami:) Nawet tak zgrabnych. Może dlatego, że sama też noszę:)
   Co innego Panowie:):

   https://www.youtube.com/watch?v=xCtXX9iQkuw

   Pozdrawiam:)

   Usuń
  3. jasne - zdaje się, że szukamy urody i piękna odnajdując je w płci przeciwnej.

   Usuń
 2. Czyli zamiast wstawić pianino, wstawił się sam...gdyby jeszcze dobrze nucił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. śpiewał po rosyjsku. i to ładnie. romanse mu służyły wyraźnie.

   Usuń
 3. Dobrze, że nie umieściłeś któregoś z fragmentów tej pani oddzielnie w clickbajtowym tytule, podobnie jak to robią tabloidy. :) Tak poza tym jak zwykle niezwykle obrazowa scenka, zatrzymana w kadrze, niczym aparatu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a lato opuściło Miasto, więc strój był dość ekstrawagancki. młodość ma jednak swoje do udowodnienia światu, więc nie bacząc na pogodę demonstruje swoją... jak to nazwać ładnie... niezależność? bo chyba nie du...

   Usuń
 4. Adoracja Puszkinem? Sprytne i zapewne efektywne:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Za modą nie nadążysz, widziałam krótkie spodenki w mroźną pogodę. Śpiewakowi może trzeba było dać szansę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie przeszkadzałem na pewno. szansa byłą, ale pianina nie. biznes, to biznes. żal dwóch stolików, pracujących na przychód.

   Usuń
 6. Niestety nie już niewiele pamiętam

  OdpowiedzUsuń