czwartek, 19 sierpnia 2021

Ekstrakty cz. 26

 

Wątpliwość.

Możliwym jest, abyś kochała, kiedy nienawidzisz mojej nagości? Bez makijażu, bez krawata skrywającego to co we mnie prawdziwe stawałem się niegodnym twojego wzroku. Czyżbyś kochała jedynie kaszmir klap marynarki, pomimo mnie wewnątrz?

 

Kamikadze.

Przeciąłem kciuk wzdłuż kości i krwią malowałem wyznania tam gdzie kręgosłup czulszy jest od płatków uszu. Jęczałaś, a z przekazu gestów wyczytałem, że to zaledwie interludium ekstazy! Sięgnęłaś orgazmu gdy zuchwale rozpłatałem tętnice aż pod pachy.

 

Niedopasowani.

Ocieram dłonie o brodę, zdumiewając się szorstką świeżością zarostu. Ty – nigdy nie doceniałaś tego, co Bóg tworzył nocami, gdyśmy spali pod niezależnymi kołdrami. Nie potrafię zapanować nad zarostem, nad popędem, nad sobą, gdy ty stanowczo mówisz – nie!

 

Niewdzięczność.

Zbieram trociny, okruchy, kurze przywiedzione niesfornym wiatrem, abyś cieleśnie nie doświadczyła dyskomfortu i szorstkości natury.

 

- Nie jestem niewolnicą, puść mnie – krzyczysz i stajesz wypielęgnowaną stopą na wulkanicznej plaży, by zaraz potem zakwilić:

 

- Ała, mogłeś mnie ostrzec!

 

Daremna nauka.

- Ten jest mądry, kto ustąpi – perorowałaś w zacietrzewieniu nocą otumanioną czerwonym winem.

 

Milczałem od brzasku, by nie wyjść na głupca, ty milczałaś już dwa tygodnie.

 

Ustąpiłem wiedziony rozumem – rozwód odbył się pośród dumnego milczenia i pytań, komu go zabrakło, choć milczenie było doskonałym.

8 komentarzy:

 1. Ciemne strony relacji damsko-męskich... nie napawa to optymizmem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No chyba bywają tez strony jasne?

   Usuń
  2. są Jotko - każdy ma swoje nadzieje i marzenia, a nie po to ludzie się spotykają, żeby wyłącznie narzekać. Szczęście jest jednak tak banalne w opisie, że ciężko się skupić, nie popadając w wulgarność, bądź nudę. romansideł wszak nie brakuje, a po oryginalność ciężko sięgnąć. nieszczęścia i to, co sprawia, że zaczynamy się zastanawiać daje zdecydowanie więcej możliwości. choć i ten temat wyeksploatowany jest bardziej, niż złoża uranu w polskich górach.

   Usuń
 2. A ja się zastanawiam, czy relacje damsko- męskie są Twoim jedynym tematem, czy nie. Czy potrafisz wyjść poza i tworzyć jaśniejsze obrazy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trudno wyrokować. o jaśniejszych stronach piszę rzadziej, żeby nie popaść w żenadę.

   Usuń
 3. Trafnie zamknięty wewnętrzny świat pomiędzy wątpliwością, a daremną nauką. No cóż kobieta niezgłębioną bywa ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie tylko bywa - jest taką przy każdej okazji.

   Usuń