piątek, 20 sierpnia 2021

Nim wrócą kolory.

 

Niebo zapłonęło różem, co oznacza, że słońce za chwilę wstanie i jak osiedlowy pies snuć się będzie niedospane, gnane potrzebą i półprzytomne, czekając chwili, by wrócić do domu i dokończyć rozpoczęte przed chwilą sny. Spod nóg zrywa się kos, który nie wytrzymał ciśnienia, a przecież nie widziałem go wcale, nim nie odfrunął w popłochu, by przycupnąć na klombie i patrzeć z wyrzutem. W gąszczu drzew pierwsze, nieśmiałe jeszcze przepychanki pierzastych zastępów szukających wyjścia z labiryntu gałęzi.

4 komentarze:

 1. Przypomniałeś mi moje wyprawy do lasu bardzo wczesnym świtem:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zapewne były tak pełne wrażeń, że trudne do opowiedzenia.
   świt pachnie zdecydowanie bardziej tajemniczo, niż wieczór.

   Usuń
  2. Podczas wakacji czytałam do świtu, a potem ubierałam gumiaki, brałam kundla ze sobą i ruszałam w las. Owszem, nie da się niektórych widoków i wrażeń zapomnieć, choć często było to kiczowate. A z drugiej strony, uważam, że w naturze nie ma ani grama kiczu. Nawet w tym jeleniu, stojącym na polanie w lekkiej mgiełce, podświetlanej wchodzącym słońcem. Wiem, widziałam:)

   Usuń
  3. kiczem jest jedynie pisanie o tym, bo przeżywanie nie ma absolutnie nic wspólnego z kiczem. a nawet, jeśli, to wolę taki kicz, niż wyrafinowaną pustkę, albo cywilizacyjne bełkotanie.

   Usuń