wtorek, 3 sierpnia 2021

Sięgając w głębię portfela.

 

Nie wierzyłem, że urodziłaś się dziwką. Zimny chów, wyrachowanie podparte cyniczną obserwacją wskazało przyszłość. Nie byłaś typem myśliciela, gotowym poświęcić życie wieloletnim badaniom, by odkryć dyskretne zależności. Nie dysponowałaś cierpliwością, pozwalającą dzień po dniu kreślić inżynieryjne plany na pergaminie cieńszym, niż pozbawiona słońca skóra.

 

Miałaś ciało – pulchne, pogodne, posłuszne woli. Naiwnością skropiłaś oczy, a ona zarażała mężczyzn tajemniczą chorobą, sprawiającą, że idiocieli, choć żadnemu nic nie obiecywałaś. Spuściłaś powieki, kiedy pierwszy z nich odważył się rozpiąć guziki żakietu, potem półprzeźroczystej bluzki. Pozwoliłaś mu utonąć w nadziejach, nim ubożejąc wrócił do żony.

 

Zapewne wtedy zdecydowałaś, że zostaniesz kurtyzaną. Najdroższą na świecie.

10 komentarzy:

 1. Był kiedyś taki film "Kurtyzana" i z tego co pamiętam opowieść toczyła się w Wenecji- całkiem dobry :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak... innych chwalimy... swego nie znamy... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kiedy krzyczą o Paryżach, ja zachwycam się Gdańskiem, czy Legnicą. Zwiedzał Głogów, albo Malbork - bez różnicy, bo pięknie jest - wystarczy chcieć to dostrzec. Czym Toruń niby ma być "gorszy" od Londynu, czy Kopenhagi?

   Usuń
 3. Dostrzegać tak jak Ty, detale, niuanse, możliwości - to każde miasto, miasteczko, okolica wzrusza i zachwyca. Chociaż jak dla mnie za dużo tu chuci, seksu, fizjologii, pewnie dlatego ze to męski punkt widzenia, to i tak tu czasem zaglądam i podglądam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. najwyraźniej tak jest, jak mówisz. czuję się zwierzęciem które podlega uwarunkowaniom bez względu na wolę.

   Usuń
 4. Widziałam ostatnio sporo pulchnych ciał zaopiekowanych chętnie i równie dużo idealnie zbudowanych, bez męskiego towarzystwa, czyżby mężczyźni bali się kobiecych ideałów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie - tylko ideał został wykoślawiony. kto powiedział, że kobieta ma być wieszakiem na ubrania? komu zależy żeby wyjąca z głodu modelka miała być okazem westchnień męskich? i dlaczego panowie od mody często mają mniejszościową orientację seksualną, którą usiłują wcisnąć większości?

   Usuń
  2. Pytania retoryczne lub temat rozprawy...

   Usuń