wtorek, 3 sierpnia 2021

Ekstrakty cz.20

 

Insektoodporność.

Wcale nie był gruboskórny. Tylko układ nerwowy miał tak skomplikowany i rozległy, że zachęcał do krzyku „ała” dopiero pięć minut po ukąszeniu. Czasami w ogóle nie reagował, jeśli bodziec zawieruszył się w zawiłościach systemu nerwowego.

 

Wakacyjne zdumienia.

Spacerując falującym brzegiem (podobnie jak nagi mąż, nienachalnie zasłaniający płeć obfitą fałdą brzuszną) dostrzegłem truchło ropuchy, kraba, mewy i człowieka. Ten ostatni występował pod postacią sztucznej szczęki – ponoć górnej. W piekle taplałbym się, gdybym zmarnotrawił podobne widzenia.

 

Striptiz.

Lato konsekwentnie zlizuje z ciał nie tylko pot, ale również odzież. I kompletnie nie budzi zdumienia, mniej, bądź bardziej wyrachowana decyzja, każąca porzucić bieliznę, strój ograniczając do jednej, skąpej w wymiary sztuki.

 

Analog w świecie bitów.

Gdy dziewczęta kwestionują własną kobiecość, a męskość rozpozna wyłącznie ginekolog, w zakłopotaniu na dłoni trzymając dowody w sprawie - czuję się prymitywem, o umyśle skażonym prokreacyjnym powołaniem świata przyrody. Cyfryzacja zaburza naiwny ład, oferując bardziej subtelne wersje dla koneserów.

 

Łańcuch pokarmowy.

Przez miliony lat moje wcześniejsze wcielenia obżerały się ciepłym mięsem, zdobywanym z wykorzystaniem podłych forteli, czy brutalnej siły. Dziś ostrzegany jestem, że to śmiertelny błąd, że stworzony zostałem do konsumowania ogródka, a tłuste mięsko ma obowiązek możliwie szybko unicestwić mnie.

2 komentarze:

 1. Prawda, że człowiek jest mięsożercą. Problem polega na tym, że rosnącą populację ludzi nie można wyżywić mięsem, stąd podsuwanie wege...
  Zasyłam serdeczności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kotom i psom też przyjdzie żreć owies? jak koniom?

   Usuń