poniedziałek, 22 maja 2023

Rozmaitości niewiele wnoszące do biegu spraw ważkich.

 

Chłopię z dziewczęcym fryzem inauguruje karierę zawodową, sprzątając chodnik przed mlecznym barem. Pani przyozdobiona licznymi tatuażami przytłacza otoczenie swoim urokiem osobistym. Na niebie samoloty grają w kółko i krzyżyk z jaskółkami. Dwa wróble dosiadły miejskiej hulajnogi, lecz bez stosownej apki nie umiały jej uruchomić. Na moście, blondynka wtulona w samą siebie, patrzy na mnie z nadzieją (że tak bezwstydnie nadinterepretuję rzeczywistość), że stanę się jej prywatnym słońcem na chłodne poranki i ogrzeję zmarznięte aż po duszę członki. Ponad mostem obżarta, ciężka od śniadania czapla, sunie mozolnie pod prąd Rzeki, mniej więcej między wieże katedry. Ludzie oszaleli i zamiast dać psom się wybiegać – noszą je na rękach wożą wózkami z celuloidowymi szybami albo w koszykach przytroczonych do bagażnika roweru. Jakiś starszy pan podniósł swojego pupila za ogon i pokierował pozostałą częścią psa w stronę, gdzie miał trwać spacer. Pies, jak się okazało wnet miał solidne kłopoty z utrzymaniem równowagi na sparaliżowanych, tylnych łapach.

8 komentarzy:

 1. Kocham Hellenów.
  Mieli takie umiłowanie do pięknego ciała i to(chyba) przekazali chrześcijanom. Nie szpecili swojego ciałła tatoo.
  Zastanawiam się, czy tatoo na prawej dłoni(od wewnątrz) nie zaszkodzi mi w moim wizerunku? Jestem łysy -fryz nie wchodzi w rachubę...
  przezorny Janek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chyba dogadalibyśmy się w realu. a tatuaż wszędzie szpeci. nieważne jak piękny obrazek przedstawia. skóra to nie blejtram.

   Usuń
 2. Pewnie tak. Jestem cholernie zazdrosny o Nanę, za duże robisz na Niej wrażenie. Ona zaledwie w połowie rozumie o czym piszesz, a już ....
  Na nic tłumaczenie, żeś charakternym człowiekiem jest-ta chorobliwa zazdrość jest moim przekleństwem,chyba?
  przezorny Janek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ma sprawy. pozostanę w cieniu. na marginesie można wiele - plunąć na to czy tamto albo nie zauważać czy ignorować bezkarnie.

   Usuń
 3. Ludzie noszą na razie małe psy, co będzie, gdy zaczną dźwigać te naprawdę wielkie?
  jotka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moim zdaniem - to będzie oznaką wielkiego głodu.

   Usuń
 4. Posiadanie apki do uruchamiania miejskiej hulajnogi to bardzo ważka sprawa, moim zdaniem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rozmowa z hulajnogą moim zdaniem jest oznaką paranoi.

   Usuń