czwartek, 15 grudnia 2022

Ekstrakty cz.90

 

Naprawdę?

Wyłączam telewizor i natychmiast zaczynają się dziać cuda. Nie ma już wojen na świecie, a wczoraj nazwane choroby trzymają się z dala ode mnie. Zachwycony łagodnością najbliższej mi rzeczywistości – wyrzucam go bezpowrotnie.

 

Co robić?

Z okładki pastwi się nade mną jakaś pani w różowych majtkach i udając niewiniątko trzepoce sztucznymi rzęsami, sztucznym biustem, pośladkami i sam już nie wiem, czym jeszcze. Ja szamoczę się z uczuciami, bo nie wiem, czy ma mnie to podniecać, rozśmieszać, czy brzydzić.

 

A czemu nie?

Specjalizacja tak zawęża horyzont umiejętności, że bezradność ludzka poza jej granicami jest żenująca. Może warto poświęcić uwagę sztuce przetrwania, miast zaawansowanej wiedzy, z której większość nie skorzysta nigdy? Nauczyć rozpalania ognia i gotowania rosołu przed przystąpieniem do matury?

 

A gdyby?

Ktoś pozamykał nic nie podejrzewających ludzi w wielkich miastach i zawłaszczył resztę świata? Wszak strach zdołał już raz zrobić to na tyle skutecznie, że baliśmy się nawet pójść do sklepu, czy odwiedzić rodzinę. A co dopiero pojechać na grzyby, w mroczny las, po którym grasowały watahy wirusów.

 

To takie proste?

Już nigdy sukienka nie będzie za duża. A gdyby nawet projektant miał czelność, to zamiast oddać ciuch do krawcowej, lepiej zainwestować w siebie i w renomowanej klinice wymodelować ciało idealnie do kreacji, aby wyglądać „jak milion dolarów”.

6 komentarzy:

 1. Kto wie ile rzeczy by człowiek zrobił z powodu niewiedzy...ale ile nie zrobił z powodu wiedzy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. manipulowanie uczuciami to sztuczka stara jak świat.

   Usuń
  2. A myślałam, że dodasz resztę: ile/ilu rzeczy człowiek nie zrobił z powodu niewiedzy i ile zrobił korzystając z wiedzy...

   Usuń
  3. mam nadzieję że nie czujesz się zawiedziona że nie spełniłem oczekiwań?

   Usuń
  4. Żebym to ja wiedziała ilu oczekiwań nie spełniłam, to bym nie mogła podnieść się z kolan...
   Czasem lepiej nie zostawiać niedopowiedzeń...

   Usuń
  5. to nie dociekam. potrwam sobie w nieświadomościach - tam więcej jest dozwolone.

   Usuń