piątek, 22 września 2023

Zachwyty i złośliwostki.

 

    Kosy, korzystając z przychylnej ciemności naradzają się na skraju trawnika przebierając nóżkami. Kompaktowy Goliat w krótkich spodenkach, oczekujący na przystanku też. Drobi kółeczka nerwowo, aż w końcu zamaszystym krokiem oddala się w stronę domu. Nagłe rozwolnienie? Mitologia nie wspomina ani słowem o sraczce Goliata…


    Z rozbawieniem wspominam pulchną nastolatkę zauważoną na placu zabaw dla dzieci ciut od niej mniejszych. Siedziało toto na huśtawce i merdało nogami. W ręku smartfon, na ręce smartwatch, a dupa goła! Zabrakło kasy na przyodziewek? A może odzież też była smart?


    Młoda mamusia z trójką dzieci wgryzających się w olbrzymie, słodkie bułki wiozła je ku przeznaczeniu z uśmiechem, jaki może nosić wyłącznie spełniona kobieta. Drobne kępki dziurawca i wrotyczu rozświetlają monotonię trawników. Wyglądam przez okno i dociera do mnie, że płeć należy do danych wrażliwych, więc trzeba ostrożnie szafować taką informacją. Złodzieje tylko czekają na beztroskich nosicieli płci, żeby ją wykraść i wykorzystać do swoich niecnych celów.


    W mijającym mnie samochodzie siedział gość tak potężny, że wsiadając do swego autka uczynił je jednoosobowym pojazdem. Apetyczna brunetka przyglądała się własnemu odbiciu w szybie wystawowej i ziewała, jakby widziane kształty były czymś tak naturalnym, że aż banalnym. Dziewczę jędrne i krzepkie, zawłaszczone męskim ramieniem, szło, dumnie wypinając pełne kształty na światło budzącego się dnia. Pani, z wyglądu nijaka, okazała się prześliczną istotą, gdy tylko podczas rozmowy telefonicznej zaczęła się uśmiechać.


    Sezon siniaczków dobiega końca, jednak udało się zwieńczyć go godnie – siniaczek w kształcie dorodnego serduszka na pięknie opalonym, młodym udzie. A może jeszcze się co trafi?

4 komentarze:

 1. Charakterystyczne u pakierów problemy gastralne. Krótkie spodenki powodują dodatkowy stres. Wujek Oskar(83 lata) regularnie chodzi na siłownię, bierze jakieś odżywki( z kaszą manną, bądź brązowym ryżem), ale zawsze zakłada gacie ze ściągaczami. Ma pewien komfort, gdy się wysila, jakby co...
  przezorny Janek

  OdpowiedzUsuń
 2. Piszesz wszystko co uważasz w mieście po kolei? Jak się odbywa to Twoje pisanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. po kolei. jak zauważę coś, co układa się w zdanie. to wystarcza. rzecz w tym, żeby chcieć dostrzec. bo nawet banalne może dostarczyć wrażeń.

   Usuń