środa, 18 stycznia 2023

Siła idei.

 

Omiotłem ściany z pająków, przegoniłem nadgniłe wątki z mrocznych zakamarków, oczyściłem umysł i ciało ze zbędnych produktów przemiany. Wreszcie poczułem dziewiczą czystość gotową do zapłodnienia świeżą myślą. Brzemienny byłem i czułem się pięknym. Potrzebnym i ważnym dla świata. Mającym wpływ na historię, która dopiero lęgła się w niezbadanych głębinach mojej duszy i umysłu. Myśl dojrzewała niespiesznie. Rosła w siłę i dopominała się pokarmu. Wreszcie zapragnęła towarzystwa. Chciała nieść własne wizje w szeroki świat. Bezwzględnie parła do porodu, aż rozsadziła mi czaszkę. Nie oglądając się za siebie pognała tumanem w stronę ludzi, zostawiając za sobą pękniętą skorupę. Zapomnianą, niepotrzebną już nikomu.

15 komentarzy:

 1. No cóż hmmm ze zbawianiem świata trzeba ostrożnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ze zbawianiem siebie także warto zachować odrobinę rozsądku.

   Usuń
  2. O tak, umiar wskazany właściwie we wszystkim.

   Usuń
  3. nic to. parę lat tortur i każdy uwolni ten świat od własnej wielkości.

   Usuń
 2. Hmm...okazuje się, że wiele myśli przeżyło swoich twórców...w różnej postaci. A może jesteśmy tylko narzędziem w ich rękach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zwykle intryguje mnie - kim są ONI?

   Usuń
  2. No właśnie..na początku była myśl a potem słowo..
   W temacie

   Usuń
  3. Czy idee żyją bez myśliciela?
   Może tak..A umysł służy nam by je odbierać i wyrażać ?
   w temacie

   Usuń
  4. idee to nie motyle które łapie się w siatkę przy bezchmurnym niebie. ktoś je musiał powić w brudnych zakamarkach umysłu.

   Usuń
  5. Tak, tyle, że biorąc pod uwagę sumę umysłów wszystkich ludzi i to co wytwarzają będąc świadomi(?) a może raczej nieświadomi to właśnie są te chore idee, które atakują umysły innych niczym szarańcza?

   Usuń
  6. nieświadoma idea? na dodatek zbiorowa? i bezimienna?

   Usuń
  7. Emocje są energią.Wiec może jaką emocja taka myśl? A że wszystko w jednym energetycznym kociołku to jedno oddziałuje na drugie i na odwrót...
   Jednych głupie pomysły obejmują w posiadanie a innych nie? A może to tzw.byty astralne? Koncepcji jest kilka..
   w temacie

   Usuń
  8. jeśli emocję odczytać jako energię która może stać się masą to faktycznie - wszystko jest możliwe. i wtedy niezdefiniowane przez nosiciela emocje mogą za pośrednictwem teorii falowo korpuskularnej obrosnąć mięsem i stać się bytem. zamiast płynąć przez wszechświat niezauważonym drgnięciem osiąść na tyłku i krzyknąć ból porodu - jakieś tam pierwotne ała...

   Usuń
 3. jak miało i jak ma być nie wie nikt...z może?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przyszłość od zawsze karmiła się trupami przeszłości.

   Usuń