poniedziałek, 30 stycznia 2023

Ekstrakty cz.95

 

Naturalna konsekwencja.

Organizator był przeświadczony o sukcesie imprezy mającej rozpocząć się wczesnym rankiem. Dlatego, zapraszając, uprzedził o konieczności przybycia na galę w stroju wieczorowym. Wszak nie godzi się folgować manierom i tradycji, a wyjść przed finałem, to policzek dla pozostałych.

 

Neandertalczyk.

Ja, człek włochaty i cokolwiek kanciasty, szukałem ogłady między ludzi idąc. Odarli mnie z sierści i złudzeń, wygładzili obietnicami bez pokrycia i słowem tak skorodowanym, że nim uwierzyłem, zacząłem wątpić. Może lepiej było mi zostać głuchym i odpowiadać wyłącznie na zew natury?

 

Na ratunek.

Obcy porwali nam dziewczę płoche, żeby smoka nakarmić. Ryczał wściekle, tumany dymu rozsnuwając wokół paśnika, napełniając zbroje śmiałków cuchnącą trwogą, więc pierwszy polazł dopiero, kiedy ucichło. Nim zemdlał z emocji, dostrzegł dziewczę po łokcie krwią umazane i poderżnięte gardło bestii.

 

BDSM.

Wszystkie opcje są na stole – powiedział pulchny pyszałek wypinając gołą dupę na świat. Dotychczas wirtuozi języka parlamentarnego potrafili z podobnych ostrzeżeń wyłuskać zapowiedź brutalnej reakcji. Nadszedł czas na śmiałka, który zechce skonsumować ofertę i rozpinając rozporek powie – sprawdzam!

 

Klauzula sumienia.

Brać wynagrodzenie za odmowę wykonywania pracy zawodowej? Chłopski rozum nie nadąża za tak pokrętną logiką – może trzeba było wybrać inny fach? Przykładowo - zostać ogrodnikiem i pielęgnować wyłącznie te kwiatki, które sumieniu nie czynią krzywdy?

2 komentarze:

 1. Strój wieczorowy na ranną zbiórkę - ciekawa koncepcja i masz rację, o klauzuli sumienia trzeba pomyśleć przed wyborem zawodu...
  jotka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można leczyć zęby albo choroby krwi i nie mieć dylematu - więc nawet nie zawód a specjalizacja. równie dobrze można nie leczyć muzułmanów bo to innowiercy.

   Usuń