niedziela, 14 stycznia 2024

Na każdego przyjdzie pora.

 

    Szczęśliwie się składało, że wciąż miał ślinotok. Dla wszystkich (prócz buldogów) byłoby to obrzydliwe, ale on urodził się ślimakiem i ów stan uważał za błogosławieństwo. Bez śluzu nie uczyniłby ani kroku.


    Nie był szczególnie szybkim piechurem, ale na pewno wytrwałym. A wszystko dzięki śliniankom obficie zwilżającym podłoże, po którym wędrował ku przyszłości. Uwielbiał gładkie powierzchnie, ale, jeśli tylko musiał, potrafił wędrować i po papierze ściernym, nawet pod górę. Zwykle jednak dopisywało mu szczęście i nie musiał aż tak nadwyrężać się w kroku. Do chwili, kiedy przechodząc przez jezdnię, potknął się na skórce banana i zanim umknął, przejechał go samochód dostawczy.

8 komentarzy:

 1. Ślimak na skórce od banan powinien chyba przyspieszyć raczej, a może dwa poślizgi dają większe tarcie?
  ot, zagadka!
  jotka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wytrącony z równowagi wyrżnie na pysio. i nieważne, czy zwolni, czy przyspieszy. nagłe hamowanie i przyspieszenie dają całkiem podobny rezultat.

   Usuń
 2. Nikt nie prześcignie ślimaka w wolnej miłości na jednej nodze. W dodatku to same rogacze, takie rozwiązłe towarzystwo, ale niektórym to smakuje.
  przezorny Janek

  OdpowiedzUsuń
 3. Biedny ślimak. Lubię ślimaki. W akwarium mam ślicznych 16 Helenek, nawet dość szybkich, powiedziałabym. Nie dość, że są ładne, to jeszcze pożyteczne - zjadają zatoczki, które są jedenastą plagą egipską wielu akwarystów, moją też.

  OdpowiedzUsuń
 4. A po co ten brzuchonóg przechodził przez jezdnię? Zapomniałeś napisać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dlaczego sądzisz, że zapomniałem? czy wszystko musi być dopowiedziane? kobiety zazwyczaj są bardziej domyślne od facetów, a niedokończone historie (albo te bez początku) są doskonałą pożywką dla wyobraźni.
   pozwól sobie na więcej swobody i sama odpowiedz na nurtujące Cię pytania. duża dziewczynka powinna sobie poradzić bez kłopotu.
   może ślimak szedł do ślimacznicy, może szedł, bo potrafi, albo odchudzał się i wymagał intensywnego treningu, zanim zostanie modelem w jakiejś włoskiej, czy francuskiej restauracji.

   Usuń