piątek, 12 stycznia 2024

Takie tam.

 

    Dialog:

- W dzień ma być minus trzy.

- Nie mam kurtki dedykowanej na minus trzy…


    Dwukrotnie mija mnie pani z zagłodzonym warkoczem, biegnąc mostami, wyspami i chodnikiem ciągnącym wzdłuż Rzeki. Na Rzece – kra. Czasem chwytająca zziębniętych brzegów, innym razem gromadząca się przy filarze nad starym młynem, który już nie pamięta, jak pachnie świeżo zmielona mąka. W ciemności taplają się wieże katedry, ozdobione na wierzchołkach kolorowymi lampkami. Wrony ujadały tak strasznie, że wypłoszyły kota, uciekającego z podkulonym ogonem w strefę ciszy. Znaczy – gdziekolwiek, gdzie nie pofruną za nim czarne ptaszyska.

13 komentarzy:

 1. Podobno trzeba mieć okrycia na wszelkie pogody i temperatury!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak tłumaczą się wszystkie panie, które akurat na dzisiejszą nie mają nic i stoją w zadumie przed pełną szafą.

   Usuń
 2. Przy takiej temperaturce chodzimy z Naną (na zmianę) w starym waciaku wujka Oskara. Jest swojsko prześmiardły i od kiedy pamiętam zawsze wisiał w przedsionku. Do miasta nie jeździmy, bo ślizgawica jest. Nana znalazła stare skarpety(dziergane przez Zuzę za "panienki") , które zakładamy na gumofilce-zero poślizgu! Do miasta zakładamy te nowsze, na "traktory".
  Pięknie jest, jemiołuszki grasowały...
  Całe podwórko wysypaliśmy popiołem, piaskiem z solą tylko ścieżkę do wychodka i starego gołębnika...
  a co?
  przezorny Janek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kufajka może nie wygląda, ale grzeje. a jemiołuszkom można wiśnie z nalewki rzucić, to będą tańczyć na śniegu.

   Usuń
 3. Od słowa "dedykowany" używanego na wszelkie sposoby (w sposób właściwy najrzadziej) dostaję pęcherzy w uszach i czerwonej mgły w oczach. W środku mnie gotuje się zawartość Etny i Wezuwiusza razem wziętych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Odkąd mam karmnik dla ptaków i dokarmiam je (wiewióry przy okazji też), to przylatuje do mnie bardzo kolorowe towarzystwo. Nawet takie, o których wcześniej nie wiedziałam, np. blue jay. Poza tym sikorki, kardynałki, dzięcioły w czerwonych beretach.
  Miłego dnia wszyskim. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *Blue jay to sójka błękitna.

   Usuń
  2. zazdroszczę. może też zrobię sobie karmnik.

   Usuń
 5. My dokarmiamy baczyłagi, strasznie żarłoczne są i żrą wszystko, co im się rzuci przez okno. Nie możemy wykukać, czy siedzą w dziupli, czy w norze. Dziwne.
  przezorny Janek

  OdpowiedzUsuń
 6. zgadza się, pogoda zawsze jest świetna, tylko odzienie niedostosowane. Odpowiednie przeznaczenie i życie staje się przyjemniejsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czyli jednak - trzeba mieć dedykowaną kapotę na minus trzy...

   Usuń