czwartek, 4 sierpnia 2022

Prasówka cd.

 

1.      Na postumencie.

Współczesny Bóg – Twister śle peany w kierunku Big Farmy której leki ostatnio masowo zostały zbesztane przez konsumentów, gdyż szkodliwość czynu daremnie przekraczała zuchwałość oczekiwanego zysku. A mimo to, firma radzi sobie doskonale i zachęca do skorzystania z kolejnej, rewolucyjnej oferty.

 

2.      Doktryna.

Dwunastolatki, MOGĄ zarejestrować się na CZWARTĄ DAWKĘ jedynie słusznej szczepionki. Chce mi się kląć, bo dwunastolatek nie posiada jeszcze płci i własnej woli więc jest to gwałt na niedojrzałym organizmie. W majestacie prawa!

 

3. Ślepy traf?

Barbarzyńcy w ramach „specjalnej akcji” oficjalnie zniszczyli magazyn broni (może biologicznej?) istniejący dopiero od wczoraj. Jedyny, pomimo zaledwie 160. dni budzącej grozę świata okupacji. Eskalacja działań mocarstwa atomowego budzi trwogę nawet pośród niepiśmiennych. Tymczasem nasi ubodzy Bracia i Siostry, bezpiecznie i bogato uposażeni przez amerykański kongres, tuż poza krawędzią eskalacji konfliktu, z premedytacją zbudowali go, żeby zaszczepić płomień niezgody w całej Europie. I nikt już nie pamięta że prezydent-klown każdego dnia „niszczy Rosjan dziesiątkami tysięcy”, bez wstydu chwaląc się postępami na froncie, drugim profilem przyznając, że bez wsparcia zachodu – rosyjski niedźwiedź dawno pożarłby bez trudu pobrzękujących szabelkami nacjonalistów.

 

4. Guru z wielkiego świata.

Pani sławna onegdaj z odkrycia nieznanego nauce zabiegu higienicznego nazwanego „okadzaniem waginy” obecnie dokonała kolejnego szokującego odkrycia polegającemu na samocałowaniu się każdego poranka. Zabieg może być wstępem do samogwałtu, względnie do kąpieli, jednak mnie zastanawia inny aspekt operacji – czy w wielkim świecie samotność tak doskwiera bogaczom, że muszą uciekać się do autoerotycznych karesów? Budząc się w pustym łóżku pośród brzuchatych sejfów zamieszkujących ściany i podłogi, dzieł sztuki użytkowej bądź nie – brakuje tylko przyjaznej duszy, która przytuliłaby się bezinteresownie i nie zawiadamiając o tym paparazzich?

 

5. Radujmy się!

Lato w pełni i nawet trochę przegina tu i ówdzie, zmuszając termometry do skrajnego wysiłku. Jednak owa rozpusta słoneczna jest (być może) nieprzypadkowa. Firmy ciepłownicze już teraz dostają zadyszki finansowej i toczą nierówne boje pozyskaniem surowca, celem jego spalenia aby otrzymać nieco kalorii cieplnych do ogrzania wody. I czarno widzą nadchodzącą niepostrzeżenie zimę, mimo buńczucznych zapewnień premiera, że węgla nie zabraknie. Ani się nie zająknął że zabraknie nań pieniędzy – wszak był święcie przekonany że inflacja może dotknąć każdego, tylko nie nas, a tu taka niespodzianka. Cieszmy się więc ciepełkiem, bo kto wie, kiedy nam go zabraknie.

 

6. Siła gramatyki.

Pewna nie-całkiem-pani wytrwale promowała chaos płciowy powodujący bóle głowy wśród otaczającej ją/jego rzeczywistości widzącej jedno, a przekonywanej do czegoś przeciwnego. A kiedy już udało się jemu/jej zamieszać we łbach nawet tym, którzy wokalną niebinarność uznawali za pojęcie rodem z literatury SF – pani/pan doszła do wniosku że wątek kobiecy w jej ciele jednak wziął górę, więc od dziś będzie korzystać z zaimków osobowych definiujących przynależność do żeńskiej połowy zacofanego płciowo społeczeństwa. Wcześniej? Podobno „czuła się jak człowiek”, któremu zaimek ONI bardziej pasuje do tego co nosi między biodrami idąc do szaletu enigmatycznie oznaczonego kółeczkiem bądź trójkącikiem.

 

7. Recykling.

Człowiek to jedyne zwierzę na świecie które potrafi śmiecić i na dodatek czyni to bezmyślnie. Szczęściem, pozostali przedstawiciele fauny są mądrzejsi i sprzątają po ludzkich pasożytach. Okazało się przy tym, że pandemia sięgnęła nawet ptaków, które do budowy gniazd używają maseczek porzuconych przez ludzi. Czyżby spodziewały się kolejnego podwariantu-wariantu-odmiany siejącej postrach i grozę, albo nawet zagładę ptactwa, przed jakim ochronić może jedynie dystans-maseczka-szczepienie?

 

8. Indukcja nie całkiem matematyczna.

 

Skoro turecki rząd oficjalnie przyznaje się do 80% inflacji, a niezależna firma wyliczyła te same wskaźniki z dwóch poprzednich miesięcy na 170-180%, komu wierzyć? W kraju w miarę cywilizowanym, nastawionym na turystykę rzecz niebagatelna bo przybyszom warto byłoby podpowiedzieć, ile muszą przywieźć gotowizny, żeby bezproblemowo móc wyjechać po dwóch tygodniach byczenia się w oparach niemal saharyjskiego lata.

Nie chciałbym być czarnowidzem jednak zaufanie do cyfr sączących się z polskich telewizorów, w których nieodmiennie zadowolony polityk strzela nimi jak z procy, mimo iż są zachwycająco niskie (15%), to może jednak dorzucić te tureckie sto do głoszonych wartości, żeby nie ocknąć się około listopada z rączką w nocniku? (Kto dzisiaj jeszcze wie co to nocnik?)

 

9. Mamy go!

Sankcje zaczynają działać – i to jak! Na początek zesrali się Niemcy, bo zima blisko, a kurek od Nord Stream wypuszcza aż 20% tego, co wypuszczał zeszłego lata. Ten ohydny Putin drastycznie rażony sankcjami znienacka odmówił przyjęcia turbiny jaką wyprodukowali Kanadyjczycy i po niemieckich lamentach zgodzili się mimo embarga wysłać cudo myśli technologicznej do Rosji aby Gazprom dokończył doroczny remont rurociągu. Zgroza. Szaleństwo! Kraj skażony wszechświatową anatemą klęczy! Tępiony i niszczony na każdej platformie każdego dnia dostanie w końcu za swoje. I zamiast ogrzewać europejskie tyłki (jakieś 500 milionów), został skazany na grzanie tyłków hinduskich (1,4 miliarda i chińskich (podobna wartość). Teraz to już mu rura zmięknie bezapelacyjnie – gdzieś tak w styczniu najdalej w lutym!

 

10. Zachwycająca reklama.

Pasek i spodnie już były. Pora na portfele – jak GO wyposażyć? Wiedza dostępna jedynie na WP i tylko tam się dowiedzieć można, jak stuzłotowym banknotem osłonić jądra, czy co tam kto nosi w spodenkach. Organizacja portfela wydaje się obecnie mieć większe znaczenie niż kiedykolwiek bo wartość chowanej tam waluty dramatycznie chudnie podążając za księżycem w stronę nowiu.

2 komentarze:

 1. Wiesz, nawet trudno komentować. Dziś przeczytałam: "Podejrzewasz, że masz omikrona, a test wychodzi ci wciąż negatywny? Uwierz swojemu instynktowi i załóż, że masz jednak kowida.” I ludzie to robią. A przy dzieciach to nóż mi się w kieszeni otwiera. Gdzieś to wyczytał? To w Polsce? Co nam z głowami się porobiło Oku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czytam na wp i na onecie. jeśli w podziemiu to nie zamieszczam rewelacji - każdemu wolno znaleźć je samodzielnie Bziku! posiłkuję się jedynie oficjalną notą a interpretuję ją po swojemu - jadowicie i zapewne mocno subiektywnie.
   kiedy ostatnio widziałaś cukier w Twoim sklepiku?
   ja, jakieś 2 tygodnie temu...

   Usuń