wtorek, 16 sierpnia 2022

Ekstrakty cz.74

 z prasy wzięte.

Mądrość metali.

Po niemieckiej stronie rtęć płynie i to stężona. Po naszej ani śladu. Najwyraźniej rtęć boi się porwania przez naszych złomiarzy i przezornie trzyma się obcego brzegu.

 

Oficjalne wieści.

Jesteśmy bezpieczni, jak nikt w Europie. Mamy magazyny wybrzuszone gazem od środka – a kiedy zimową porą popuszczą, to ich zawartość wystarczy na miesiąc oszczędnej gospodarki.

 

Bez.

Kobiety wściekłe na żałośnie nagie futra, męskich torsów postanowiły zawalczyć o swobodę własnych i uwolnić miękkość piersi z jarzma prawnych ograniczeń. Jaki cymbał był łaskaw wprowadzić ograniczenia w tak delikatnej (i pięknej) sprawie?

 

W górę!

Gospodarka pikuje, wartość pieniądza również. I tylko polskie alpinistki potrafią przeć wbrew grawitacji, osiągając komplet miejsc na podium mistrzostw Europy, a nawet więcej, bo pudło nie objęło kolejnych niewiele wolniej się wspinających. Reszta nacji była jedynie tłem.

 

Z biedy.

Rosjanie wyciągają spod wody samoloty, sprzed osiemdziesięciu lat. W niektórych, za sterami wciąż siedzą piloci. A jak im zabraknie żarcia, to znowu odkopią z lodów Syberii stadko mamutów i po kłopocie!

4 komentarze:

 1. Się dzieje, cycki jak inflacja w górę gdy gospodarka i wartość złotówki w dół

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i coraz bogatsze życie wewnętrzne mają. znaczy one cycki...

   Usuń
 2. Szkoda tylko, że najczęściej leciwe już cycki wypadają z biustonoszy, co nie wygląda dobrze...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nagość jest naturalna. starość to wynalazek ludzkości która chce żyć coraz dłużej - może wiszące cycki zniechęcą myślących o nieśmiertelności?

   Usuń