poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Młodzieńczo.


Pani miała na sobie skórzaną kurtkę, w obowiązkowo czarnym kolorze. Podobnież „ramoneska”, ale bez uzasadnienia, bo pojęcia nie mam dlaczego akurat taką ksywkę nosi wdzianko. Nieważne. Ważne było to, że kiedy była uprzejma zgarbić się nad drinkiem pospolicie żółtym i monitorem przewidywalnie telefonicznym, obnażyła nereczki tak ubogie, że pokryły się gęsią skórką nawet w dwudziestu Celsjuszach. Nie sprawdzałem, jednak od tamtej chwili żyję w przeświadczeniu, że mógłbym obie te nereczki, wraz ze skórką gęsią objąć dłońmi nie nadwyrężając własnych, skromnych możliwości i nad pępkiem zamknąć klamrę tego nietypowego paska. Przypomniała mi się przy tym inna pani w podobnej skórze, lecz koloru różowego. Tak różowego, że lalki mogłyby pozazdrościć jej subtelności. Pani wykończyła resztę odzieży czernią zdeterminowaną i gotową na wszystko. W takiej oprawie jej bladość wyglądała nieziemsko. Młodziutkie dziewczęta w autobusie wymieniały się doświadczeniami (?!), a każda miała brwi tatuowane na bogato, przyklejone rzęsy, pazury z cepelii i telefony z górnej półki nie najtańszego salonu. Biustami sugerowały dojrzałość, choć twarzyczki wciąż dziecinne – nie chcę myśleć, że kupiły farsz, żeby tak wypukle wyglądać. Stojąca nieopodal, dyskretnie ruda, pozwalała piegom na rozpychanie się wokół noska i nie zamierzała ich powstrzymywać grubą krechą nad oczami, ani wydmami piersi, co piegi skwapliwie wykorzystywały po kres widzenia, albo i dalej. Wiosna obnażyła młode kolana, lecz nawet dwie przyciemniane szyby pomiędzy nimi i moim wzrokiem nie potrafiły dodać im koloru, który sierpień potrafi namalować mimochodem.

28 komentarzy:

 1. Ciepłe dni wypłoszyły kwieciste sukienki z szaf:-) A ja jeszcze nie kupiłam:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zdążysz - ciepło dopiero się próbuje rozsiadać po świecie.

   Usuń
 2. Ramoneska, gdyż właśnie takie skóry nosili członkowie zespołu Ramones!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. poważnie? Wojtek - zaskoczyłeś mnie prostotą rozwiązania.

   Usuń
 3. https://www.youtube.com/watch?v=c1BOsShTyng&list=PLuq0qv2jY_zuFhR1MUctvaZwFmSb14THf

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja to się często zastanawiam co się dzieje wieczorem jak kobiety zdejmują sztuczne rzęsy, sztuczne cycki, zmazują tonę tapety z twarzy. Czy partnerzy przypadkiem nie uciekają w popłochu? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z piłek plażowych też się spuszcza powietrze i nikt nie ucieka.
   może nie wszystkie ściągają...

   Usuń
 5. Fakt w serialach tapeta na twarzy nawet w środku nocy i odkurzanie w szpilkach tylko - życie to nie serial.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tylko w szpilkach, to można zamówić nawet. można popatrzeć na ścieranie kurzu, albo i nie. byle nie dotykać.

   Usuń
 6. No popatrz - nie wiedziałam. Ciekawe ile to kosztuje, może taniej wyszkolić żonę? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chyba zależy od lokalizacji, ale około 200-300 za sprzątanie... za seans...

   Usuń
  2. Widzę, że jesteś dobrze zorientowany. ;)

   Usuń
  3. czytałem jakiś artykuł w ramach prasówki - bodajże na Onecie.

   Usuń
 7. tak marzec i początek kwietnia to czas piegów to ich czas, jest to czas krótki ale zauważalny gołym okiem i taki mój, taki znajomy ;)
  jak magnolie - intensywnie i szybko. A potem wyciszenie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podobają mi się piegi na kobiecych buziach. dodają im uroku.

   Usuń
 8. Młode chcą wyglądać dojrzalej i piękniej, nieświadome tego, że sama młodość też zdobi. Później to już tylko się odmładzamy :-))) A talia do objęcia dwiema rękami toż to szczyt marzeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wyglądała jak zabiedzony, zmarznięty chart. patyczak owinięty ubraniem.

   Usuń
 9. Ramoneska to jest potoczna polska nazwa motocyklowej kurtki. W latach 60 i 70 stała się czymś w rodzaju ikony zainteresowanych muzyką rockową.
  Charakteryzuje ją przesunięty w bok zamek błyskawiczny, co jako motocyklistka, mogę powiedzieć, że jest to wiatrochronny zabieg, bo wewnątrz jest szeroki płat dodatkowej skóry. Tym sposobem powietrze nie włamuje się do ciała przez suwak, podczas jazdy motorem.
  Punkrockowy zespół Ramones nadał tej kurtce nazwę.
  Ogólnie to wdzianko ma na celu chronić przed zimnem, więc jeżeli ta pani miała gołe nery, to to nie była ramoneska tylko jakaś podróba z damskiego butiku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kiedy stała/siedziała normalnie, to nereczki zakrywała, ale gdy się przygarbiła, a kurtka była rozpięta, to widziałem gęsią skórkę na nerkach. na ciuszkach się nie znam - może i podróba.

   Usuń
  2. W ramonesce chodzi właśnie o to, że gdy siadasz, ona dalej zasłania nerki. Na motocyklu wszak siedzisz, czasem pochylasz się, zależy jaki model maszyny. I kurtka musi zakrywać całe plecy.

   Usuń
  3. znaczy - była oszukana - kurtka, a nie dziewczę...

   Usuń
  4. niech będzie. ładniutka ta moda, tylko trochę nerek szkoda - zimno wciąż.

   Usuń
  5. Dlatego babska moda jest beznadziejna.

   Usuń
  6. moda dostosowuje się do apetytów - teraz moda na nagość, więc i kurtki nad podziw konserwatywne - mogłyby być z dziurami, albo składać się tylko z rękawów na szelkach...

   Usuń
 10. Zakupiłam niedalej jak w przeciągu miesiąc 8 sukienek wiosennych (w tym czekam na dwie). Makijażu nie używam, bo z wielu powodów, a szczególnie z jednego czyli wolę dłużej pospać.
  Wiosno przyjdź, bo kiecki czekają!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wychodź jak najszybciej. kobieta w sukience to widok wart wczesnego wstawania.

   Usuń