piątek, 28 czerwca 2019

Swoją szosą.


Pani uroczo nadmiarowa niosła swój dobrostan z wdziękiem i komplementów nie słyszała wyłącznie dlatego, że wetknęła w uszy słuchawki, skromnie odcinając się od pochlebstw. Szpaki mlaskały pod czereśnią zachwycając się owocami. Chyba nie miały już sił jeść ich wspinając się na drzewo, bo raczyły się wprost z trotuaru. Dwie kobiety zamiatały lipową herbatę wyczesując ją miotłami spomiędzy granitowych kostek chodnika, zupełnie nie zważając na świętych mijających je w zadumie. Święci mieli skromnie wydepilowane aureole na czubku głowy, a pozostałe atrybuty poukrywali gdzieś po kieszeniach razem z dłońmi. Kierowca motolotni usiłował poprzekłuwać chmury i wypuścić z nich odrobinę wilgoci – chwilowo bez powodzenia. Kobieta zabudowana ciałem tak skromnie, że cielesnością obleczona była tylko tam, gdzie nie sięgał materiał długiej zwiewnej sukienki. Pod nią mieścił się kręgosłup i rozpinające sukienkę w latawiec osie obojczyków i bioder. Chyba dla równowagi zalążki pośladków podrygiwały na wietrze tak zachwycająco, że jej towarzysz pilnujący, aby niewiasta nie odfrunęła z wiatrem usiłował. Na początku dyskretnie i wzrokiem. Nie dziwię mu się – też usiłowałbym, lecz poprzestałem na zauważeniu. Starszy pan minął mnie jadąc na rowerze w klapkach o dwa numery za dużych, więc pomyślałem, że zapewne spodziewa się wzrostu stopy życiowej i przez chwilę wahałem się, czy nie dołączyć do jego azymutu. Musiałem samego siebie przekonać, że każdemu własna ścieżka pisana, żebym przestał go śledzić.

8 komentarzy:

 1. Witaj, Oko.

  W sadzie też ładnie:):

  "Rwałem dziś rano czereśnie,
  Ciemno-czerwone czereśnie,
  W ogrodzie było ćwierkliwie,
  Słonecznie, rośnie i wcześnie."
  ("Czereśnie" - J. Tuwim)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tuwim to był gość. a czereśnie wciąż pyszne

   Usuń
 2. Założę zaduże buty może i wezmę wielki portfel, i w spódnicy xl przemaszruję, informując wszystkich, że liczę jeszcze na ciążę😁😄😚😙

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niezłe.
   a co zrobisz, jak chętni ustawią się do przeglądu oręża?

   Usuń
 3. Ty lubisz kobiety i kobietki i ładnie i łaskawie je widzisz i opisujesz. Czy z wzajemnością?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej ich trzeba pytać - cóż ja mogę wiedzieć o myślach kobiet? szczególnie, kiedy raczej nie kwapią się z ujawnianiem.

   Usuń
 4. A po czym poznałeś, że to szpaki? Po tym, że lubią czereśnie? Pytam bo notorycznie mylę szpaki z kosami, a chcę znaleźć skuteczny sposób na ich odróżnienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kosy są czarne i mają pomarańczowe dzioby. a szpaki nie.

   Usuń