niedziela, 9 czerwca 2019

Ze światem pod rękę.


Krzaki, wczoraj ciężkie od kwiatów, zwiesiły różane łby, jakby wciąż chciały pić wprost z kałuży, a dzisiaj kracze mi sosna, aż jaskółki pouciekały w niebiańskie objęcia i krążą tam niby chmara muszek owocówek wokół kropli soku uronionego drobną, dziecięcą rączką wprost pod nogi. Przed całodobowym sklepem unosi się kurz fermentującego piwa, którym ochlała się jedna z płyt chodnikowych. Może pielęgniarka dezynfekowała jej ranę, bo wcześniej dostała mocno po grzbiecie butelką, która stłukła się w drobny mak. Psy ostrożnie sprawdzają postęp robót budowlanych i stawiają dziewicze kroki na nieistniejącym wczoraj fragmencie parkingu, przy którym piętrzy się gołoborze granitowego bruku czekającego na dłoń kamieniarza. Jakaś sroka usiłuje się wspinać, jednak krakanie przegania ją poza horyzont głosu. Zza uchylonych zachęcająco okien dobiega ciepło snów niespełnionych i tych gorących, wtulonych w nieznane z wielką pasją. Zupełnie, jakby świat chciał się ofiarować wyłącznie mi. Na jeden moment stanąć wraz ze mną i popatrzeć na kompletne bezludzie. A przecież nie mam dzisiaj imienin, żeby dostawać prezenty od świata. Czyżby trzeba było imię zmienić? Zużyło się stare?

14 komentarzy:

 1. Nie trzeba zmieniać mienia, ani świąt oczekiwać, by prezent dostać.
  Czy nie można dawać upominków bez okazji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. być może można, ale tak rzadko się zdarza...

   Usuń
 2. Oko - to chyba był spacer bardzo wcześnie rano. Mnie niemal się nie zdarza wyjść przed 9.00. Może gdybym mogła liczyć na psa, że mnie obudzi, ale nie. Raczej jest odwrotnie. To ja muszę budzić psa i sugerować, że czas wyjść na poranne siku. :) A szkoda, bo świat rano jest bardzo inny, pachnie inaczej i nie ma tłoku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a to ciekawostka. musi zabawnie wyglądać budzenie psa.

   Usuń
 3. Nie zmieniaj imienia. To nic nie da.

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy dzień może przynieść coś ciekawego, a zmiana imienia na to nie wpłynie. Też uważam, że można dawać prezenty bez okazji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a pewnie, że można. tylko kto tak robi.
   uśmiecham się do Ciebie z wielką życzliwością - może to będzie pierwszy z takich prezentów?

   Usuń
 5. Prezenty dostajemy codziennie i każdej nocy od Świata od losu od Boga - jak kto woli... niedocenione, zapomniane i pominięte. 'Kwiaty' i 'czekoladki', które są czymś więcej. Dobrej nocy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to miłe, że potrafisz je dostrzec i cieszyć się nimi.

   Usuń