czwartek, 27 czerwca 2019

Układanka.


Starsze panie o opływowych kształtach ćwiczą poranne spacery po wałach przeciwpowodziowych z narciarskimi kijkami. Może im się z tego gorąca pomieszało? Nart nie miały. Albo zamierzają wzorem Chrystusa po wodzie chodzić i potrzebują wsparcia, żeby się od dna odbijać, względnie opędzać od rozbawionych okoni? Mało brakowało, a napisałbym łososi, bo do nich śmiech jakoś bardziej mi pasuje, jednak w tych okolicach łososie występują na ogół w opakowaniach próżniowych. Panie najwyraźniej skumulowały całą masę swobodną, gdyż poza nimi po Mieście poruszały się już wyłącznie patyczaki. Głowonogi. Może pajęczaki. Takie chude, wysokie nad miarę i składające się z nieprawdopodobnie długich kończyn. Za to kadłubki były w zaniku – ot, tyle, ile potrzeba żeby przymocować końcówki, łepek, a w przypadku samczyków jeszcze odrobinę tej męskiej biżuterii, która potrafi wprawić w zakłopotanie i siebie i otoczenie. To wbrew pozorom poważny problem - na mizernym kadłubie pouczepiać tyle ruchliwości tak, żeby się nie pobiły.

15 komentarzy:

 1. Witam. muszę powiedzieć mojej mamie, że może i jej się pomieszało... Miłego dnia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. albo kup jej nartorolki na imieniny, bo Dzień Matki już minął w tym roku.

   Usuń
  2. A to nie są przypadkiem łyżworolki?

   Usuń
 2. Na pewno im się pomieszało. Upał szkodzi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne spojrzenie, jedne mają broszki, a inni wisiorki. Biżuteria jak to biżuteria- powinna lśnić czystością, a rybki - hmmm...dobrze byłoby zjeść od czasu do czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla rybek chyba niekoniecznie?...

   Usuń
  2. Dla rybek z pewnością, ale cóż zrobić- łańcuch pokarmowy też po coś jest w przyrodzie. Nie jestem rygorystyczną weganką.

   Usuń
 4. ..być może te starsze panie po prostu lubią ćwiczyć i gorąc im nie przeszkadza? ..tym bardziej iż wspomniałeś
  o porannych spacerach ..zazwyczaj rano jest dużo chłodniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie panie w sporych ilościach po naszym parku grasują i to cały rok, w parach przeważnie i większych grupach, panowie w mniejszości...

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie z kijkami będą żyły dłużej, panowie bez kijów- nieco krócej, a biżuteria nie dodaje lat, na nic nie ma wpływu. Pytanie za milion: dlaczego mizerne i chude zezwłoki muszą się obwieszać?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja mówiłem o naturalnej biżuterii trwale i na ogół dożywotnio umocowanej do kadłubka.

   Usuń