środa, 21 kwietnia 2021

Niepewność.

 

Czarne perły połyskują w gęstwinach ligustrów, ślimaki wycierają brzuchy o asfaltowe chodniki, forsycje usiłują zastąpić słońce, któremu jakoś niespieszno wstawać. Przebiegł mi drogę starszy pan z kosmatym psem, ale nie wiem, co to mogłoby mi wróżyć. Kolejny raz spotykam osobę, o tak starannie ukrytej płci, że mogę się jedynie domyślać, bez większych nadziei na sukces. Zdumiewa mnie to nieustannie, a ilość podobnych objawień wskazuje, że zjawisko nasila się i może się stać normą. To wstyd być mężczyzną, albo kobietą?

8 komentarzy:

 1. Ciekawy temat. Afiszowanie się własną płcią jest wskazane na... afisz ;-)Codzienność skłania ku wygodzie, która obecnie (na szczęście) pozwala wyjść poza krępujące ramy.
  katasta227

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie mówię o ramach, ani o wygodzie. rzecz dziwna, bo kilkukrotnie miałem okazje przyglądać się i nie rozpoznałem płci ani po stroju, ani po ruchach, ani po wyglądzie. a zdawało mi się, że kobiety ruszają się inaczej niż faceci, ubierają się również odrobinę staranniej, no i wygląd, choćby ukryty pod kapturem i szeroką kurtką - rzadko kiedy pozostawia wątpliwości - a tu bęc - patrzyłem w tramwaju przez kilka przystanków i nie potrafię zgadnąć.
   a skoro to się powtarza, więc pewnie tracę zmysły, albo dzieje się coś poza moją świadomością.

   Usuń
 2. Lekko się czyta. Też czasami zastanawiam się, kto to idzie, mężczyzna czy kobieta? Ale mi akurat to nie przeszkadza. Najważniejsze, że te osoby są szczęśliwe, mam nadzieję, i oby nie szkodziły innym, więc niech żyją i niech się ubierają, jak chcą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie tylko zdumiewa, że można aż tak się zamaskować.

   Usuń
 3. Teraz gdy fryzjerzy i barberzy zamknięci, to większy problem, bo niektórzy zaczynają wyglądać ja kloszardzi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. maszynka do strzyżenia kosztuje coś około 150 złotych. w pół roku się zwróci. a facet nie potrzebuje jakiejś wyszukanej fryzury, kolorów, czy loczków kręconych godzinami.

   Usuń
 4. Forsycje nie bardzo mi się podobają A jednak bez nich wiosna to nie wiosa, są zawsze początkiem i to docenić trzeba i doceniam. Dobrego dnia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kwiatom - jak zwykle łatwiej.
   masz wiosnę w sobie - tylko tę trudniej zauważyć.

   Usuń