środa, 14 listopada 2018

Na bogato.


Pani (nim na spacer wyszła) ubrała rzęsy odpowiednie do pogody, dobrała paznokcie pod kolor torebki, wymodelowała brwi na kształt rybików, żeby gładko prześlizgiwały się na wietrze i zapakowała w kwieciste dżinsy bujne podłoże, żeby kwiaty jej nie więdły. Nie sądziłem, że dysponuje talentami z zakresu ogrodnictwa, lecz ona już znikała na horyzoncie prowadząc telekonferencję gęsto utkaną słowami zbyt barwnymi do ich cytowania. Bezdomny w kożuchu sięgającym niemal kostek stanowił poważne ostrzeżenie przed nadciągającą zimą. Na pewno jest bardziej wiarygodnym objawieniem niż pani w sweterku do pół łydki i w rozchełstanej kurteczce. Jej kaloryczność chaotycznie upakowana po całej kubaturze beztrosko pozwalała sobie na rozrzutne spalanie, a ponoszone straty mieściły się w zakresie jej tolerancji przyczyniając się do nieznacznego ocieplenia klimatu. bardzo nieznacznego. Ktoś do papierowego kubka usiłował zapakować brudne, poszarzałe chmury, jakby chciał w kawie uprać. Bez zabieracza… Stłuczone pół litra płakało na chodniku każdym odłamkiem, a obok marzł na błękitno osierocony napój izotoniczny. Skoro paliwo umarło na betonie, to po cóż popitka? Lato się skończyło bezapelacyjnie.

10 komentarzy:

 1. "brwi na kształt rybików" , słyszałam o brwiach "bananach" "autostradach" "niteczkach" ale rybiki mnie urzekły bardziej niż rozbita półlitrówka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. po łazience czmychają takie srebrzyste i zwinne. jakby kawałki zaskrońców. trudno tałatajstwo kapciem dogonić.

   Usuń
  2. Hmmm... w bloku w łazience miałam to gadziaństwo - faktycznie - nic nie działało. Zwinne i szybkie. Teraz mieszkam w domu i im się nie podoba, ale może na czole se takie narysuję - spodobało mi się .

   Usuń
  3. złap jednego na wzór, bo pamięć lubi być zawodną. choćby w gościach, skoro w domu nie masz.

   Usuń
 2. Intrygują mnie te rzęsy stosowne do pogody...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gęste i bardzo ciemne, żeby było je dobrze widać. takie trochę przeciwsłoneczne, ale dobre też do zbierania wilgoci z szyb i omiatania pajęczyn po kątach.

   Usuń
 3. Lato się jeszcze nie skończyło, bo na murku koło mjego domu leży sobie pudełeczko z jakiegoś supermarketu. A w pudełeczku truskaweczki...
  Bo lato to rzecz umowna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szkoda, że ze mną nie chciało się umawiać...

   Usuń
 4. Stłuczone pół litra? O, żesz ty orzeszku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. prawda?
   łatwiej bezpańską stówę zobaczyć na ulicy niż samobójstwo flaszki.

   Usuń