sobota, 5 stycznia 2019

Kurs kroju i szycia


Szukając słońca rzuciłem okiem za okno, a tam w zastępstwie ciała niebieskiego (?) - pani. Szła niespiesznie i gdyby zatrzymała się na skraju trawnika, ten być może zmiękłby z zachwytu i pierwszy raz w życiu zakwitł kaczeńcami. Pani, nim wyszła z domu, z młodzieńczą zawziętością nafaszerowała dżinsy sobą. Nie wsunęła się w nie, nie wśliznęła, ale utkała w nie łokciem i kolanem ile wlazło (a wlazło chyba wszystko). Po kres odporności je zasiedliła, aż wątek zaczął nieśmiało dumać nad zmianą powłoki z gęsto-żaglowej na ażurową, bez testowania stanów pośrednich. Pani musiała mieć na podorędziu zdolnego plastyka, bo kiedy już rozpleniła się wewnątrz, to ktoś wymodelował jej kształty zręcznie rozmieszczając bogactwo tkanki tak, by uzyskać estetyczny efekt. Udało się niewątpliwie – nawet bezdomne psy nie potrafiły oderwać wzroku, a siedzący na sośnie gawron smętnie wzdychał do swojej jakże ubogiej w uniesienia przeszłości. Obraz podsuwał wiele myśli nieskromnych i kompletnie zmyślonych. Zza firanek drżących westchnieniem żeńskiej zazdrości dobiegł zew natury w kulminacji szybkiego autoerotycznego aktu, gdy nieświadoma pani pochylała się nad blaszanym pudłem, żeby z szyb zeskrobać nalot nocnej bezczynności. W swojej bezwstydności żałowałem, że te dżinsy nie kończą się na szyi, podobnie podkreślając resztę korpusu niewątpliwej, choć obecnie tylko domyślnej urody. Za to zrozumiałem i zapamiętam na długo, dlaczego dżins szyje się dwutorowo.

24 komentarze:

 1. Tylko Ty potrafisz tak pisać:-) Chyba brałeś specjalne lekcje z opisu postaci:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja po prostu zobaczyłem... babeczki kupują ubrania ze dwa numery za małe i później (chyba z czyjąś pomocą) wbijają się w te przykuse ciuszki. ciekawe, jak oddychają?
   jestem kompletnym amatorem, nawet nie wiem, że gdzieś można uczyć się opisów czegokolwiek i kogokolwiek. a można?

   Usuń
  2. Można, ale bez talentu marny efekt...

   Usuń
  3. a z talentem szkoda czasu tak? dziwaczne szkolenie - dla nikogo.

   Usuń
  4. Wszędzie znajdziesz artystów i rzemieślników.

   Usuń
  5. szukam ludzi. wystarczy. i staram się pokazać, że rozmaitość może być piękna, przewrotna i kusząca.

   Usuń
 2. Oko najbardziej skomplikowane są zapięcia pod szyją
  Najtrudniej się też ich pozbyć😆😅

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przy tak oszczędnym kroju każde zapięcie wydaje się być najbardziej skomplikowanym. może to odzież wyszczuplająca? taka "zero tolerancji"?

   Usuń
 3. To jest nagie okrycie Oko
  Jedne pociągnięcie i pani staje naga, a wtedy to nawet psy uciekają, bo tylko szczeniak lubi kość, tak na swędzące
  dziąsło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślisz? pani miała czym wypełniać nogawki... i nie tylko nogawki.
   rzekłbym, że cieleśnie bogata, choć do Krezusa, to jej brakowało.
   powiedzmy bogata, ale nie wyczynowo.
   to z dziąsłami postaram się zapamiętać, bo na stare lata, jak człek zdziecinnieje, to problem może wrócić i dobrze mieć już postawiona diagnozę i wiedzieć, gdzie lekarstwa szukać. dziękuję.

   Usuń
  2. Na stare lata to najlepsza Oko tłusta kobieta i szuflada😆
   Ludzie mówią że w zimną noc na starość dobrze jest się przytulić i wyjąć zęby- w całowaniu podobno przeszkadzają bo się czasami zacinają

   Usuń
  3. a nie kleik ryżowy i fotel bujany?
   gazeta zamiast poduszki, bo jak zacznie skrzydłami machać i się szarpać, to w końcu wygra, rzuci się na twarz i obezwładni. uśpi zanim zeżre.
   na szkolenie się wybiorę do Ciebie - oczywiście wirtualnie, bo to mniej boli i nie widać, jak się kryguję...

   Usuń
 4. Dobrze, że było to miłe dla Oka. ;) Bo zdarza się, że panie, panowie też, ale jednak panie częściej, nie dają rady upchać całego "bogactwa tkanki" i tkanka owa wystaje to tu, to tam. Ale w wolnym kraju żyjemy i jak się nie podoba, to patrzmy gdzie indziej. Tobie widać się podobało i jeszcze nam opisałeś bardzo obrazowo. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pani wyglądała przepięknie.
   żeby domknąć myśl - panie, nawet, gdy walka ciężka, to są zapięte, a panowie często pozwalają pępkowi wisieć nad przepaścią, bo guzik od dziurki dzieli czasem przestrzeń trudna do objęcia gumką-recepturką.

   Usuń
 5. O matko, Oko - pamiętam dawno, dawno temu sama pewnemu panu poradziłam zapięcie na gumkę (taką do majtek) spodni narciarskich, które wyraźnie za ciasne się zrobiły, a było to w czasach kiedy takowe były niezwykle trudno dostępne. Wtedy bardzo mnie to bawiło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z matkowaniem mam pewien dyskomfort... nie bardzo lubię przebieranki...
   tatko, też nie brzmi najlepiej, ale z dwojga złego - niech będzie.
   wtedy to była sztuka przetrwania, ale teraz powodu nie widać, żeby takie sztuki uprawiać.

   Usuń
 6. Ta "matka" to tak w przestrzeń została rzucona, bez podtekstu żadnego. Muszę powiedzieć, że ja z kolei mam dyskomfort, a właściwie czuję pewną niemoc z tego typu określeniami (zachwytami bądź przekleństwami) w naszym pięknym języku.Bo one albo bardzo wulgarne są, albo w rodzaju: motyla noga, kurczę, kurde no i ło matko (bo nie ma przecież ło ojcze) ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. jak dla mnie pisz "o żesz ty"! będę wiedział, a chociaż płeć się zgadza. albo, jeśli wolisz wulgarniej, niech będzie "o-żesz-ku"! i udawaj przy tym, że krzyknęłaś "o-rzesz-ku"!

  OdpowiedzUsuń
 8. Musisz mieć w sobie nieprawdopodobnie wielkie pokłady cierpliwości - Oko - jestem pod wrażeniem. Nie dość, że nam tu odpisujesz, polemizujesz to jeszcze wyjaśniasz. Jesteś przefajny. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie zawsze zastanawia czy te upchnięte kształty nie są niewygodne. Rozumiem takie w sam raz, wtedy łatwiej dobrać rozmiar, ale te obfitsze....to chyba okropnie męczące jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ja zastanawiam się, jak ciężko oddychają takie dżinsy, kiedy już położą się gdzieś na podłodze. bo za którymś razem może się nie udać i wrosną w ciało. może wystarczy deszcz, żeby "podlać" a dżins w deszczu potrafi stać się pancerzem.

   Usuń
 10. ...a najlepsze jest to, że im ludzie starsi, tym większy jest problem, by dobrać adekwatny numer odzieży. Dlatego tu się wylewa, a tu wcisnąć się nie da ;)
  Pomyślności w Nowym Roku! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wzajemnie. ja dostrzegam takie zdarzenia na ciałach niedoświadczonych życiem. chciałbym myśleć, że to z powodu tego własnie - że wyrosło się sierotce, a żal wyrzucić, bo łatwo nie przyszło i na nowe nie stać.

   Usuń