środa, 8 marca 2023

Oszczędność barw.

 

Śnieg kurczowo trzymał się nawet najlichszej gałęzi, żeby nie spaść na bruk, dzięki czemu drzewa zostały osrebrzone doskonale i nawet nocą świeciły, korzystając z księżycowego blasku. Na każdym wolnym skrawku chodników rozkładają się od świtu tulipanowe zagłębia. Piękna dziewczyna sterowana elektronicznie zabłądziła na chodniku, bo GPS zbyt późno rozpoznał wejście do apteki i skazał ją na manewr kompletnie analogowego cofania. Chyba była lekko speszona zauważeniem, a ja nie umiałem się powstrzymać od uśmiechu, w którym więcej było życzliwości, niż złośliwostek. Inna, wędrowała chyba jako wsparcie do odśnieżania osiedlowych alejek, bo założyła gęste szczotki z długim włosiem na powieki i ćwiczyła trzepotanie – cud, że nie odfrunęła.

12 komentarzy:

 1. Nienawidzę, ale muszę deptać śnieg na trotuarach. W nocy była pierwsza burza w tym roku. Zagrzmiało i widziałem błysk. Nadzieja, że to alarm przeciwUFOwy. Wreszcie i u nas. Nic z tego. Zaścianek i ciemnogród, jak od wieków na samym końcu. Jeszcze ten śnieg w dodatku.
  przezorny Janek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zima przecież, to i śnieg. równie dobrze można narzekać, że pies szczeka, a kury gdaczą.

   Usuń
  2. A śnieg leży i topnieje. Chodzenie w sandałach jest trochę uciążliwe. No i skarpetki ...Psy i kury to tak przez cały rok mają i nic nie szkodzą moim sandałom. To Salamandry.
   przezorny Janek

   Usuń
  3. podobno nie ma złej pogody, tylko strój niewłaściwy. zmień sandały na gumofilce. Stomil.

   Usuń
  4. Dlaczego Stomil? Sandały Salamander są idealne do wędrówek idealne, w gumofilcach się nie spaceruje.
   przezorny Janek

   Usuń
  5. chyba zaczęli je produkować jako pierwsi. tak jak welury z Krapkowic - warto u swoich brać! po gumnie - tylko w gumofilcach się spaceruje.

   Usuń
  6. Mnie szkoda sandałów na gumno.
   Na boso chodzę, kury gdaczą, psy na łańcuchu, nie ma problemu.
   przezorny Janek

   Usuń
  7. Bóg przez nogi dociera do umysłów. Mateczka Ziemia... gratuluję.

   Usuń
  8. Pielgrzymi nie myją nóg. Przed świętami idą do swojego Franciszka, on jest otwarty, jak wrota stodoły. Na ziemskie nieczystości.
   Salamander to włoski but?
   przezorny Janek

   Usuń
  9. pojęcia nie mam - nie zaglądałem im w rodowód. i chyba nawet nie chcę.

   Usuń
 2. O dziewczyna latająca na rzęsach, bym chciała zobaczyć, jednak chyba zabawniejszy widok byłby gdyby rzęsami odśnieżała.

  OdpowiedzUsuń