środa, 29 czerwca 2022

Ekstrakty cz.70

 

Pod młotek.

W amazońskiej dżungli ekspedycja odkryła krowodrzew - istotę z pogranicza świata fauny i flory. Żywi się dwutlenkiem węgla, zwracając tlen i mleko. Chwilowo nieznane są dalsze zalety, bądź defekty istoty, jednak globalne konsorcja przystąpiły już do licytacji na wirtualnej platformie handlowej.

 

Zawiść.

Podejrzewani o spisek szlifierze diamentów z Antwerpii wypierają się związku ze śmiercią peruwiańskiego indyka żywiącego się nieoszlifowanymi kamieniami i zwracającym brylanty szlachetnie przycięte nieznanym dotąd szlifem. Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że indyk został brutalnie zagłodzony.

 

Rolnik śpi, a plony rosną powoli.

Zapotrzebowanie na reprezentacyjne jednorożce zaprzęgowe przekroczyło możliwości ferm hodowlanych. Oczekiwanie na rasową czwórkę, przyuczoną do ciągnięcia karet rytualnych przekracza już dwie dekady. Deficyt nie zmniejsza się, mimo osiągania horrendalnych cen na czarnym rynku.

 

Śmierć chlebodawcy (i chlebobiorcy).

Rabunkowa eksploatacja jedynej złotonośnej kury doprowadziła do jej zgonu, ku trwałej rozpaczy właściciela. Ostatnie złote jajo cesarskim cięciem wydobył nadworny chirurg, jednak szanse, aby z jaja wykluło się złotodajne pisklę są bardziej niż mizerne.

 

Ciche drony.

Militarne sukcesy wyszkolonych batalionów nietoperzy obserwowane są z wielką uwagę przez firmy wywiadowcze na całym świecie. Spływają oferty hurtowe, oraz konkretne pytania o zasięg, czy zakres akcji bojowej. Wojsko tymczasem prowadzi tajne prace nad rozszerzeniem śledzenia zwiadem podwodnym.

8 komentarzy:

 1. Nie mogę wyjść z podziwu nad Twoją nieustającą pomysłowością. Mój mózg nie działa w temperaturach powyżej 25 stopni. Celsjusza, żeby nie było wątpliwości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czasami coś do łba wpadnie.

   Usuń
  2. "Czasami"?! Taż Ty jesteś niewyczerpaną krynicą pomysłów i producentem słów!

   Usuń
  3. Pilipiuk pisał o sobie "Pierwszy Grafoman Rezczpospolitej". Może ustawię się w kolejce, gdzieś za nim, Mrozem i im podobnym "Maszynom do Pisania"

   Usuń
  4. Może grafomani, może maszyny, a jednak poczytni do bólu. Ustaw sie w tej kolejce, bo wychodzi na to, że proceder jest opłacalny i panowie nie muszą martwić się o to, co do garnka włożą.

   Usuń
  5. stoję, ale do kasy baaaardzo daleko.

   Usuń
 2. Nietoperze mogłyby jeszcze przesyłki roznosić, na 3 zmiany!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. daj żyć zwierzątkom - jeszcze w dzień do roboty zapędzić - nie godzi się.

   Usuń