środa, 29 czerwca 2022

Ekstrakty cz.69

Z ostatniej chwili.

Strajk generalny w zakładach produkcji deszczu i śniegu. Negocjacje dotyczące stawek roboczych za godziny nadliczbowe i długość stroju służbowego stanowią kluczowe problemy zaistniałego kryzysu. Nieoficjalnie wspomina się również o mobbingu ze strony władz niebiańskiej firmy.

 

Apel do mieszkańców.

Zuchwała kradzież drapacza chmur w centrum miasta. W biały dzień grupa zamaskowanych sprawców porwała najwyższą z wizytówek miasta wraz z lokatorami, wywożąc łup w bliżej nieokreślonym kierunku. Wszelkie informacje dotyczące lokalizacji wieżowca, bądź sprawców należy zgłaszać w dowolnym urzędzie.

 

Wstyd.

Do niecodziennych zdarzeń dochodzi w M. wskutek sezonowego uderzenia gorąca wzmocnionego efektem cieplarnianym. Po parkach i ulicach bezwstydnie paradują golasy. Wprawdzie ekologicznie są czyste, choć ociekają potem, jednak naruszają szereg norm moralnych, a służby daremnie apelują o rozsądek.

 

Rys historii.

W masywie Gór Sowich archeolodzy zatrudnili specjalnie tresowane krety do wyłuskania nieznanych dotychczas podziemnych korytarzy kompleksu Riese. Zwierzęta w pancernych kubrakach i ze szponami wzmocnionymi tytanem dokonują pierwszych, próbnych przekopów. Nadzieje na sukces są więcej niż iluzoryczne.

 

Śniadanie na trawie.

Firma eksperymentalnej hodowli smoków-bonsai na wyspie Hokkaido świętuje dzisiaj setną rocznicę założenia. W ramach obchodów odbędą się całonocne pokazy zimnych ogni, i szturmowe przeloty całych eskadr smoków. O brzasku, na kulminację święta zostanie zbiorowo pożarta ostatnia japońska dziewica.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz