poniedziałek, 27 czerwca 2022

Ekstrakty cz.68

 

Obwieszczenie.

Izba Pamięci Narodowej ogłasza patriotyczny konkurs z nagrodami pod hasłem: Wymień największego przyjaciela Polski i uzasadnij, dlaczego Ukraina! Laureaci zostaną uzbrojeni i na koszt Izby przetransportowani na front wschodni, a po ewentualnym powrocie objęci państwowym dodatkiem kombatanckim.

 

(Od)zew natury.

W związku z mnożącym się permanentnie brakiem tolerancji rasowej Rada Układu Słonecznego uchwaliła szereg restrykcji. Pakiet sankcji obejmie Ziemian presją ustawicznych burz słonecznych, aż do ujednolicenia maści wszystkich mieszkańców globusa. Opornych pochłonie ogień piekielny.

 

Rozłam.

Konsternacja w obozie władzy. Koalicja, podczas tajnych i burzliwych obrad nie była w stanie osiągnąć konsensusu w kwestiach budżetowych, a konkretnie jednej:

- Czy ostatni grosz z kasy ma pójść na ogrzewanie sejmu, czy zmniejszyć deficyt w sklepiku parlamentu.

 

Za darmo.

W ramach eskalacji życzliwości sąd najwyższy zaproponował zniesienie kodeksowych ograniczeń dla przybyszy o potwierdzonej kodem QR powojennej traumie. Aby nie doszło do nieporozumień i precedensów – prawo niebawem zostanie zakotwiczone w dacie poprzedzającej ogłoszenie o sześć miesięcy.

 

Teleportacja.

Przemożna potrzeba bycia tam, gdzie być się nie może, doprowadziła do incydentów. Wirtualnie rozpasana pani UDAWAŁA OBECNOŚĆ i dopiero czujność uczestników wykazała fizyczny niebyt udającej. Intrygujące, co jeszcze zdarza się tylko w „codziennych wiadomościach”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz